Kręćże dla Krakowa i wygrywaj nagrody w ECC2017

Kręćże dla Krakowa i wygrywaj nagrody w ECC2017

Rowerowa rywalizacja European Cycling Challenge coraz bliżej! Zostały niecałe dwa tygodnie do rozpoczęcia międzynarodowej akcji, w której mieszkańcy walczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy. Kraków weźmie w niej udział po raz pierwszy, a najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni. Przekaż informację swoim bliskim, zachęć do rywalizacji swojego szefa, opowiedz o akcji swoim znajomym! Kręćmy razem dla Krakowa. Startujemy 1 maja!

Celem European Cycling Challenge jest promocja roweru, jako zdrowego i przyjaznego dla środowiska środka transportu. Popularność roweru ma także przełożenie na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie korków, a maj to najlepszy miesiąc na zmianę nawyków komunikacyjnych.

Rezygnacja z samochodu na rzecz roweru opłaca się, bo rower spala kalorie, nie stoi w korku i nie sprawia problemu z parkowaniem. Najbardziej aktywni uczestnicy rywalizacji otrzymają nagrody, a zwycięskie zespoły reprezentujące firmę, instytucję, szkołę, uczelnię lub organizację otrzymają bezpłatnie rowerowe stojaki i honorowy tytuł najbardziej rowerowej firmy, szkoły, instytucji w Krakowie.

Jak dołączyć się do akcji?

1. Pobierz aplikację NAVIKI na smartfona (https://www.naviki.org/pl/naviki/aplikacja/)

2. Zarejestruj się na stronie cyclingchallenge.eu lub przez aplikację (http://www.cyclingchallenge.eu/pl/subscribe)

3. Dołącz do Kraków Team lub załóż swoją drużynę

4. Od 1 do 31 maja rejestruj wszystkie przejazdy rowerem w aplikacji NAVIKI

Kręćże dla Krakowa, rywalizuj i zdobywaj nagrody
szczegóły mobilnykrakow.pl/ecc2017

Jeśli nie masz własnego roweru, możesz wykorzystać specjalną taryfę roweru miejskiego Wavelo i przez cały maj w ofercie „płać za minutę” jeździć o połowę taniej.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.