Nowy DaRoPlan
Ilustracja: DaRoPlan
Licencja ilustracji: Creative Commons LicenseUznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL)

Nowy DaRoPlan

Od czasu ostatniego wydania drukowanego DaRoPlanu w 2013 roku, otrzymywaliśmy sporo sygnałów, że jest potrzebne wznowienie. Z przyjemnością, ale też z dumą przygotowaliśmy dla krakowskich rowerzystek i rowerzystów nowy DaRoPlan – Darmowy Rowerowy Plan Miasta Krakowa.

Jeśli jeszcze nie znaleźliście dla siebie egzemplarza, czy to w Punktach Informacji Miejskiej, czy w wybranych sklepach rowerowych, piszcie proszę bezpośrednio na: fundacja@otwartyplan.org podając pod jaki adres powinniśmy wysłać Wam mapę.

Oczywiście wersja elektroniczna jest aktualizowana na bieżąco i dostępna pod adresem: mapa.ibikekrakow.com.

Życzymy szerokiej drogi z DaRoPlanem!

Wydanie drukowanej wersji było możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu Fundacji Otwarty Plan przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce".