Cargo Park(ing) Day 2016 – przedsmak II Zlotu Rowerów Cargo

Cargo Park(ing) Day 2016 – przedsmak II Zlotu Rowerów Cargo

Cargo Park(ing) Day

W sobotę, 17 września 2016 r. na Rondzie Mogilskim w ramach Tygodnia Zrównoważonej Mobilności spotkali się mieszkańcy Krakowa, na co dzień użytkownicy rowerów towarowych. Zawożą nimi dzieci do szkoły, robią zakupy, rozwożą zakupy na zamówienie, przygotowują kawę z ekspresu, czy po prostu codziennie jadą do pracy.

Wspólna fotografia ma zachęcić też innych krakowian, ale też użytkowników rowerów cargo w Polsce do spotkania się już 1.10.2016 r. przy ul. Krupniczej w Krakowie.

Więcej o przygotowanich do Zlotu dowiecie się ze strony wydarzenia.

Zapraszamy!

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce".