Budżet Obywatelski 2016 – Dzielnica II Rondo na Beliny-Prażmowskiego/Grochowskiej/Chrobrego

Budżet Obywatelski 2016 – Dzielnica II Rondo na Beliny-Prażmowskiego/Grochowskiej/Chrobrego

Budżet Obywatelski 2016

Projekt o wartości 20 000 zł, zlokalizowany w Dzielnicy II. Projekt 4: Rondo na Beliny-Prażmowskiego/Grochowskiej/Chrobrego.

Projekt zakłada realizację ronda naleśnikowego (pinezkowego) na skrzyżowaniu ulic Beliny-Prażmowskiego/Grochowskiej/Chrobrego w Krakowie. Rondo poprawi płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego (w tym komunikacji zbiorowej) na skrzyżowaniu oraz ułatwi bezpieczne przekraczanie skrzyżowania pieszym. W znaczącym stopniu poprawi bezpieczeństwo i przejezdność skrzyżowania dla rowerzystów.

Oprócz samej instalacji ronda konieczne będzie naniesienie oznakowania poziomego i pionowego, które sprawi, że skrzyżowanie będzie bardziej czytelne.

Czas oddania głosu: 1.07.2016 r.
BO-rondo-nlesnik-zolte

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce".