Styczniowa Bezsmogowa Masa Krytyczna

Styczniowa Bezsmogowa Masa Krytyczna

15 stycznia Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Uchwałę Antysmogową, wprowadzającą od 2019 roku zakaz ogrzewania domów piecami i kominkami na węgiel i drewno.

Oznacza to, że jest duża szansa, iż za trzy lata od dziś nie będziemy się już dusić w gęstej zupie, jaką jest krakowskie powietrze. Dlatego my, jedyni prawdziwie bezemisyjni uczestnicy ruchu, uczcijmy to!

Jak co miesiąc zapraszamy wszystkich rowerzystów na rowerowy przejazd Krakowskiej Masy Krytycznej! Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku (link niżej) i dodawajcie znajomych!

Po drodze naszego styczniowego przejazdu chcielibyśmy złożyć pismo z podziękowaniami dla Sejmiku Województwa Małopolskiego za przyjęcie uchwały oraz drugie wzywające Prezydenta oraz Radę Miasta Krakowa do przyspieszenia działań mających na celu uczynienie krakowskiego powietrza znów nadającym się do oddychania.

Ale to jeszcze nie wszystko! Mamy dla Was konkurs z nagrodami – są nimi trzy prototypowe maski antysmogowe DM1, które dostaliśmy bezpośrednio od producenta, dust-mask.pl!

DM1

Żeby wygrać jedną z nich, należy udostępnić wydarzenie na Facebooku oraz jak najdokładniej oszacować średniogodzinne stężenie pyłu zawieszonego PM10 na stacji pomiarowej przy al. Krasińskiego w kolejne dni: w środę, czwartek i piątek o godzinie 16. Codziennie do wygrania jedna maska. Otrzyma ją osoba, która najdokładniej wytypuje wynik z danego dnia. Odpowiedzi zamieszczamy tutaj.

Widzimy się w ostatni piątek stycznia, tradycyjnie o godz. 18:00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie!

Zapraszamy na nasze strony:
Styczniowa Bezsmogowa Masa Krytyczna na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1029033923825332/
Fanpage Krakowska Masa Krytyczna jedzie dalej: https://www.facebook.com/KrakowskaRowerowaMasaKrytyczna/

Hejter i cyklista. Twórca fanpage'a "Krakowskie Niedasie - Produkt Regionalny".