Park(ing) Day 2015 w Krakowie na Paulińskiej

Park(ing) Day 2015 w Krakowie na Paulińskiej

W najbliższy piątek, 18 września, parkujemy rowery oraz zazieleniamy okolicę na ulicy Paulińskiej 28, tuż przed Spółdzielnią Ogniwo. Przyjdź lub przyjedź na rowerze, by wspólnie doświadczyć „odzyskiwania” przestrzeni publicznej dla mieszkańców. Nie każdy skrawek miasta musi być przeznaczony na parking dla samochodów.

W programie tegorocznego Park(ing) Day jest m.in. przygotowanie terenu i sadzenie roślin, zbieranie podpisów pod apelem „Więcej Niż Energia”, prezentacja działania paneli fotowoltaicznych, dyskusje o odnawialnych źródłach energii, energetyce obywatelskiej, zazielenianiu miasta i zachęcaniu krakowian do wyboru roweru jako środka transportu. Będzie można też porozmawiać o rowerowych problemach z oficerem rowerowym w ZIKiT, czyli ze mną :) Obiecuje wszystkie problemy zapisać, by następnie nadać im bieg spraw urzędowych.

Zapraszam na Paulińską od 11:00 do 18:00

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.