Zaproszenie na Przedwyborczą Masę Krytyczną

Zaproszenie na Przedwyborczą Masę Krytyczną

W najbliższy piątek, 31 października 2014 w miasto ruszy Przedwyborcza Masa Krytyczna. W tym miesiącu szczególnie uważnie posłuchamy kandydatów na prezydenta miasta i przyjrzymy się ich programom. Będą oni mogli pokazać swoje poparcie dla rowerzystów w prosty sposób – jadąc z nami w trasę!

Październikowa trasa:

Xzielona (1)Rynek Główny – Grodzka – Franciszkańska – Straszewskiego – Podzamcze – Powiśle – Retoryka – Piłsudskiego – 3 Maja – Piastowska – Podchorążych – Kazimierza Wielkiego – Łobzowska – Dunajewskiego – Szczepańska – Rynek Główny

Link do wydarzenia na Facebooku

Pragniemy równocześnie zaznaczyć, że trasa została wytyczona ze szczególnym uwzględnieniem newralgicznego terminu, w jakim wypada masa, tj. na dzień przed dniem Wszystkich Świętych. Trasa jest krótka, nie jedziemy wzdłuż żadnej dużej arterii. Specjalnie udajemy się na zachód od Rynku, aby omijać okolice Cmentarza Rakowickiego. Prawdą jest, że trasa przecina dwukrotnie Aleje Trzech Wieszczów, jednak zatrzymania na nich powinny trwać jedynie około 2-3 minut.

Krakus i nowohucianin od urodzenia. Student Akademii Górniczo-Hutniczej, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego. W 2008 roku podczas trzydniowych odwiedzin w Warszawie po raz pierwszy uczestniczył w Masie Krytycznej (akurat powstańczej). Po powrocie do Krakowa odnalazł krakowską masę i na trwale wkręcił się w działania Krakowskiej Masy Krytycznej i Inicjatywy Kraków Miastem Rowerów. Obecny przy tworzeniu Stowarzyszenia KMR od początku zajmując się wszystkim, co pisane, lądując w końcu na stanowisku sekretarza zarządu.