Zaproszenie na Jesienną Masę Krytyczną

Zaproszenie na Jesienną Masę Krytyczną

W najbliższy piątek 26.09 po godzinie 18 z Rynku Głównego wyruszy jubileuszowa, Jesienna Masa Krytyczna. W tym miesiącu cykliści odwiedzą odcięte od infrastruktury rowerowej południe Krakowa, a także będą świętować 22 rocznicę pierwszego na świecie „masowego” przejazdu rowerzystów, który miał miejsce we wrześniu 1992 r. w San Francisco.

 

W ostatni piątek miesiąca na całej Ziemi dziesiątki tysięcy cyklistów przejeżdża przez ulice miast, aby dzielić się radością płynącą z jazdy na rowerze, uzmysławiać władzom konieczność budowania odpowiedniej infrastruktury i promowania roweru jako najbardziej przyjaznego środowisku środka transportu. Nie mogło zabraknąć wśród nich krakowskich rowerzystów, których setki co miesiąc domagają się pro-rowerowych zmian w polityce władz.

 

aut. Sylwia Bis

aut. Sylwia Bis

Jak co miesiąc na Masie Krytycznej pojawi się Lotna Czytelnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów wraz z biblioteką zachęca wszystkich do przyniesienia i dzielenia się przeczytanymi już książkami.

Trasa Masy: Rynek Główny – Mikołajska – Kopernika – Blich – Grzegórzecka – Kotlarska – Herlinga-Grudzińskiego – Klimeckiego – Powstańców Wielkopolskich – Wielicka – Bieżanowska – Ściegiennego – Wallenroda – Teligi – Wielicka – Kamieńskiego – Kalwaryjska – Legionów Józefa Piłsudskiego – Krakowska – Stradomska – Św. Idziego – Grodzka – Rynek Główny
Link do wydarzenia na Facebook-u znajdziecie tutaj, natomiast mapkę klikając tu.

 

Artykuł pochodzi ze strony: kmr.org.pl