Zaproszenie na Cykloakademicką Masę Krytyczną
Ilustracja: Sylwia Bis
Licencja ilustracji: Creative Commons LicenseUznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL)

Zaproszenie na Cykloakademicką Masę Krytyczną

W najbliższy piątek 29.08 po godzinie 18 z Rynku Głównego wyruszamy w trasę Cykloakademickiej Masy Krytycznej. W tym miesiącu odwiedzimy miejsca kręcenia filmów edukacyjnych „Cykloakademia”, które w sposób przejrzysty, bazując na konkretnych przykładach z przestrzeni miejskiej instruują w jaki sposób bezpiecznie poruszać się rowerem po Krakowie.

Poza promocją „Cykloakademii”, bezpiecznego i odpowiedzialnego przemieszczania się po naszym mieście będziemy jak co miesiąc swoim przejazdem będą domagać się poszanowania ze strony pozostałych uczestników ruchu oraz większych środków finansowych przeznaczanych na ścieżki rowerowe. W majowym referendum ponad 85% głosujących mieszkańców Krakowa powiedziało zdecydowane TAK rozwojowi infrastruktury dla rowerzystów. Teraz pora na ruch ze strony władz.

aut. Sylwia Bis

aut. Sylwia Bis

Jak co miesiąc na Masie Krytycznej pojawi się Lotna Czytelnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów wraz z biblioteką zachęca wszystkich do przyniesienia i dzielenia się przeczytanymi już książkami.

Trasa Masy: Rynek Główny – Szewska – Podwale – Piłsudskiego – Garncarska – Krupnicza – Mickiewicza – Focha – Kałuży – Dunin-Wąsowicza – Senatorska – Księcia Józefa – Most Zwierzyniecki – Zielińskiego – Praska – Szwedzka – Tyniecka – Rynek Dębnicki – Bałuckiego – Monte Cassino – Kapelanka – Kobierzyńska – Rostworowskiego – Grota-Roweckiego – Brożka – Tischnera – Powstańców Śląskich – Limanowskiego – Kalwaryjska – Legionów Józefa Piłsudskiego – Most Piłsudskiego – Krakowska – Stradomska – Świętej Gertrudy – Sienna – Rynek Główny

Mapka.

Przed Masą zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi filmikami „Cykloakademii” oraz do dołączenia się do wydarzenia na facebook’u.

artykuł pochodzi ze strony: kmr.org.pl