Rowerów, nie igrzysk!

Rowerów, nie igrzysk!

„Walka o ogień 2022” zakończyła się wygraną mieszkańców Krakowa, którzy pokazali swój sprzeciw wobec przeznaczenia publicznych pieniędzy na olimpijski „skok cywilizacyjny”. W zamian wybrali oni zrównoważoną ścieżkę rozwoju na końcu, której Kraków będzie Miastem Rowerów, czyli miejscem przyjaznym dla mieszkańców. Miasto ma być również bezpieczne z dobrze rozwiniętą komunikacją publiczną. Wcześniejszy ruch antysmogowy dodał do tej układanki czystość powietrza, czyli mniej zanieczyszczeń, a więcej zieleni. Aktywność społeczna oraz zaangażowanie społeczeństwa obywatelskiego pokazało, że nie można decydować o naszych sprawach bez nas. Jest to nauczka dla władzy aroganckiej i wzmocnienie pozytywne dla polityków, którzy rozumieją, że służą mieszkańcom. Gratulacje należą się wszystkim za udział w referendum i wypowiedzenie własnego zdania. Frekwencja, dzięki której decyzje są wiążące to podstawa wdrożenia naszych wspólnych pragnień w życie. Na jesień szykują się wybory samorządowe, w których czekamy na programy wdrażania w życie wizji Krakowa dla mieszkańców.

REFERENDUM LOKALNE

NIEDZIELA 25 MAJA 2014 R.

Oficjalne wyniki referendum. Frekwencja wyniosła 35,96%, co oznacza, że referendum jest ważne.

W referendum uzyskano następujące wyniki:

1. Czy jest Pani/Pan za zorganizowaniem i przeprowadzeniem przez Kraków Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku?

ZIO

2. Czy jest Pani/Pan za budową metra w Krakowie?

Metro

3. Czy jest Pani/Pan za stworzeniem w Krakowie systemu monitoringu wizyjnego, którego celem byłaby poprawa bezpieczeństwa w Mieście?

Monitoring

4. Czy zdaniem Pani/Pana w Krakowie powinno się budować więcej ścieżek rowerowych?

Ścieżki rowerowe

 

Urodziłem się, studiowałem, mieszkam z rodziną i pracuję w Krakowie. To wystarczające powody, aby dbać o jak najlepszą jakość życia w grodzie Kraka. To od nas zależy w jakim mieście będziemy mieszkać, ponieważ to my to miasto tworzymy. Miasto to nie drogi, czy mury, miasto to ludzie i rowery!