Miejsce przyjazne rowerzystom: Pauza In Garden

Miejsce przyjazne rowerzystom: Pauza In Garden

Niecały miesiąc temu, bo 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, przed krakowską kawiarnią Pauza In Garden, mieszczącą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, stanęła Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów PRS-sV1 wyprodukowana przez firmę IBOMBO. To pierwsza profesjonalna stacja na terenie Krakowa.

Od pomysłu do realizacji
O tym skąd wziął się pomysł na postawienie stacji przy Szujskiego mówi Izabela Chyłek, współwłaścicielka lokalu – Nasz barman Paweł udostępnił na swoim Facebook’u link do jednej z realizacji IBOMBO, pisząc „fajnie by było gdyby w Krakowie też takie stały”. Więc dlaczego by nie postawić takiej u nas ? Zyskując aprobatę wszystkich władz nadzorujących prace, Małopolskiego Ogrodu Sztuki i projektanta budynku Krzysztofa Ingardena, udało nam się zrealizować projekt. Praktycznie cała nasza ekipa to rowerzyści, również wielu pracowników MOS-u wykorzystuje rower jako swój środek transportu do pracy – dodaje. – Bazując na własnych doświadczeniach z usterkami technicznymi postanowiliśmy wyciągnąć pomocną dłoń do wszystkich krakowskich cyklistów, którzy nagle znajdą się „w potrzebie”. W dniu, w którym zainaugurowaliśmy działalność naszej stacji, każdy odwiedzający Pauzę In Garden dostawał w prezencie napój izotoniczny. Jednak to dopiero początek naszych rowerowych akcji – mówi Chyłek. – Na czerwiec planujemy sporo ciekawych wydarzeń związanych z krakowskim Świętem Cyklicznym.

Stacja rowerowa_2 (1024x683) (2) (800x534)

Specyfikacja stacji
Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów IBOMBO PRS–sV1 jest przystosowana do użycia w przestrzeni publicznej mimo ograniczeń wynikających z braku możliwości zawieszenia roweru na stelażu. Konstrukcja obudowy została wykonana z cynkowanego/nierdzewnego stalowego profilu – malowanego proszkowo. Dzięki unikalnym śrubom dostęp do wnętrza urządzenia mają tylko klienci, którzy zostaną zaopatrzeni w specjalne groty do ich odkręcenia oraz odpowiedni instruktaż. Urządzenie jest montowane do podłoża za pomocą kotw ze specjalnymi nakrętkami. Stalowe linki w osłonie PCV wychodzące z wnętrza urządzenia służą do umocowania na nich narzędzi. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwia dotarcie do publikacji internetowych z instrukcjami napraw podstawowych usterek.
Stacja zawiera:

  • klucz nastawny
  • wkrętak płaski
  • wkrętak krzyżowy
  • zestaw imbusów w rękojeści
  • łyżki do opon
  • pompka z adapterem na wszystkie zawory

Stacja posiada swój fanpage na FB

Od wielu lat zaangażowana w działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarówno w aspekcie środowiskowym, jak i społecznym - rozwoju lokalnego, wspierania partycypacji obywatelskiej. Zawodowo od kilku lat zajmuje się PR organizacji pozarządowych i ruchów miejskich, m.in. w takich organizacjach jak Fundacja Batorego, Fundacja Aeris Futuro i Kraków Miastem Rowerów. Członkini zespołu Krakowskiego Dialogu Cyklicznego. Absolwentka nauk politycznych i dziennikarstwa na UJ. Na co dzień jeździ jednym z trzech rowerów. Jej pasją są podróże na dwóch kółkach. Do tej pory zwiedziła tak Litwę,Słowację, Albanię, Rumunię oraz Węgry.