Parking rowerowy z obsługą

Miejsca postojowe dla rowerzystów można organizować na kilka sposobów. Zacznę od najgorszych praktyk. Dotychczas najpopularniejszym w Polsce było nie robienie nic lub zakazywanie przypinania rowerów do barierek czy ogrodzenia. Następne w kolejności jest ustawianie bez mocowania do podłoża tzw. wyrwikółek. Na nieznacznie wyższym poziomie są dobre stojaki typu odwrócona litera „U”, ale ustawione tak by zminimalizować możliwość przypięcia rowerów (przykładem jest pętla tramwajowa Bronowice Małe).

Gdy rowerów przed obiektem jest naprawdę dużo i pozostawiane są one chaotycznie, problemy z parkowaniem można rozwiązywać wyznaczając przestrzeń do stawiania jednośladów. Chcąc zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo parkowania roweru, można pójść w ślady pomysłodawców największego w Stanach Zjednoczonych parkingu z usługą parkowania, przeglądu roweru, drobnych napraw itp. Portland inspiruje.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.