Mapa inwestycji rowerowych w 2014 roku

04.04.2014    Autor:

Wraz z nastaniem wiosny do życia budzi się nie tylko przyroda. Ogłoszenie 3 kwietnia 2014 roku przetargu nieograniczonego na przebudowę chodnika w celu dostosowania do ruchu pieszego i rowerowego oznacza, że pączkować zaczyna także infrastruktura rowerowa.

W tym roku wspólnie będziemy mogli się cieszyć i korzystać z połączenia drogami rowerowymi Nowej Huty z Krakowem. Przede mną jeszcze dużo pracy, by jakość tego połączenia była co najmniej dobra. A jak spojrzycie na mapę – nowy format wpisów na i bike krakow, to zobaczycie, że w kilku miejscach sytuacja terenowa do łatwych nie należy i potrzebne będą rozwiązania kompromisowe. Przed nami jeszcze gorące dyskusje na temat szczegółowych rozwiązań.

A teraz kilka słów o nowym formacie artykułów. Co jakiś czas będę publikował warstwy z danymi dotyczącymi spraw rowerowych. Będzie można o nich podyskutować, a korzystając z przełącznika warstw w prawym górnym rogu mapy, zestawić, połączyć lub porównać z innymi danymi.

Dodam jeszcze, że prezentowane na mapie inwestycje to nie wszystkie zaplanowane na ten rok działania ZIKiT w poprawę jakości poruszania się na rowerze po Krakowie. W ramach realizacji Kontraktu 100 rozwiązań w tym roku powstanie jeszcze kilka innych udogodnień.