Aktywna Mobilność – istotny czynnik rozwoju lokalnego

Aktywna Mobilność – istotny czynnik rozwoju lokalnego

„Aktywna Mobilność jako istotny czynnik rozwoju lokalnego i regionalnego w nowej perspektywie finansowej UE 2014 – 2020″ to tytuł konferencji w ramach projektu Central MeetBike realizowanego przez Polską Unię Mobilności Aktywnej z programu Europa Środkowa UE we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Miastem Kraków oraz Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Data i miejsce: 28 lutego 2014, godzina 10:00 – 15:00, Urząd Miasta Krakowa – REJESTRACJA ONLINE

Tematem konferencji, w której biorę udział jako przedstawiciel miasta, będą kwestie: systemowego podejścia do zagadnienia mobilności aktywnej oraz bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Z programu dowiesz się, że prezentację będzie miał również przedstawiciel strony społecznej – Marcin Dumnicki ze stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, a nawet sam Mikael Colville-Andersen. Niestety nie osobiście, ale przy pomocy multimediów.

Ważnym elementem konferencji, której celem jest podniesienie świadomości w kwestii poprawy sytuacji i komfortu poruszania się niechronionych uczestników ruchu drogowego (zwłaszcza pieszych i rowerzystów) a także poprawę nie tylko obiektywnie mierzalnych wskaźników bezpieczeństwa, ale również subiektywnego poczucia bezpieczeństwa ogółu mieszkańców, będzie debata o strefach Tempo 30. Zapraszam.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 • Bulwersator

  Z programu wynika iż jest to chyba w godzinach 9:30 – 13:30.

 • @Bulwersator
  a ja widze, ze oficjalnie zaczyna sie o 10. a konczy jak wszyscy zjedza lunch, czyli na spokojnie wraz z rozmowami o 15. :D

 • Krzysztof Kozłowski

  Wadą tych konferencji jest to że pracujący lud miast i wsi jest w czasie ich trwania pracujący…
  Więc nie dowie się jakie dobre bądź mniej dobre rzeczy może mu przynieść wiatr zmian.

  Są szanse na nagranie w sieci żeby można było posłuchać w zaciszu domowym „w wolnej chwili”?

 • @KK
  a nie mozesz sie wydelegowac na te konferencje?
  sam bym chcial by konferencje byly nagrywane, ale pozniej musza/powinny zostac te materialy wyedytowane, a to juz zajmuje bardzo duzo czasu. bo tak naprawde, to Ty bys chcial w domowym zaciszu zobaczyc/wysluchac tylo najciekawszych / najwazniejszych wypowiedzi

  • Krzysztof Kozłowski

   Jeśli słyszałeś o prawach Murphy’ego to zapewne wiesz że ilekroć jest coś ciekawego to zawsze w okresie natłoku pracy :D

   Teoretycznie zawsze mógłbym bo w końcu sam sobie jestem panem a w praktyce czasu brak.
   Czy bym chciał tylko najciekawsze fragmenty? Może i tak.
   Ale ja mam taki magiczny suwak i jak oglądam konferencje to jeśli trafiam na delikwenta który ma treści na 10min a czas prelekcji 2h to daję radę ;)

   Ale zapewne masz rację. Parę osób by było szczęśliwych że może zobaczyć konferencje „jak jest” po godzinach a większość by narzekała na „jakość i brak profesjonalnej obróbki”

 • ja w tej konferencji biore udzial. nie organizuje jej, ale moze mi sie udajakis material nagrac

 • Andrzej

  W formularzu rejestracyjnym brak opcji „osoba prywatna”. Czy to jest tylko dla jakichś przedstawicieli czegoś tam?
  A