Miejska taktyka

Miejska taktyka

Znalazłem interesujący i inspirujący poradnik dla każdego kto chciałby zmienić swoje miasto w miejsce przyjaźniejsze do życia. Tactical Urbanism zawiera opisy różnego rodzaju miejskich interwencji – szybkich, często tymczasowych, tanich projektów, których celem jest przekształcenie choćby małego fragmentu miasta w przestrzeń tętniącą życiem.

Niektóre z tych krótkoterminowych działań nastawionych na długoterminową zmianę miało miejsce w krakowskiej przestrzeni miejskiej, ale kilka wciąż czeka na realizację, np. chair bombing.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 • Heniek

  Panie Marcinie, z checia wezme udzial w takiej akcji, czy mozemy zaczac od nawracania panskich sasiadow na rower? Proponuje zablokowac wyjazd z okolicy dla samochodow w poniedzialek rano. Co Pan na to? Jak wiele ludzi przekona sie, jakim cudownym srodkiem transportu jest rower, a samochod to morderca!

  PS. Sam przyniose krzesla i stolik!

  • lukasz

   Heniek, nudny jestes. Czy mozesz trollowac gdzie indziej?:) Na gazeta.pl jest wiecej takich jak Ty. Dobrze bys sie tam poczol.

 • Waldi

  Fajne :)