Lwów otwarty na świat… rowerowy

Przyznam się. Nie byłem nigdy we Lwowie. I właśnie dlatego nie kwestionowałem rankingu rowerowych miast Europy Wschodniej, w którym Lwów został tak wysoko oceniony. Plany rozwoju infrastruktury do roku 2019 zakładają powstanie 268 km dróg i pasów rowerowych. Imponujące!

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 • buraczek

  Podobają mi się malowane na czerwono przejazdy rowerowe. Warto by przenieść to na Krakowskie drogi. Może kierowcy częściej by zauważali rowerzystów.

 • barklu

  Plany planami, ciekawe na ile zostaną zrealizowane. Jakość dróg rowerowych jak widać podobna jak u nas. Rowerzystów stosunkowo niewielu (mniej niż w Polsce). Spore trudności dla rowerzystów mogą być w obrębie centrum: teren pofałdowany, wiele ulic wyłożonych starą nierówną kostką.

 • robotrutra

  a tymczasem w województwie podkrapackim Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetargi w trybie projektuj i wybuduj na 428 km dróg rowerowych i wykorzystując pieniądze z UE do października 2015 będą mieli sporo nowych tras

  http://www.pzdw.pl/index.php?content=przetargi_og%B3oszone