Zaproszenie na Krakowską Świąteczną Masę Krytyczną
Ilustracja: Zupa
Licencja ilustracji: Creative Commons LicenseUznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL)

Zaproszenie na Krakowską Świąteczną Masę Krytyczną

W najbliższy piątek  po wigilijnym biesiadowaniu, a jeszcze przed sylwestrową zabawą pożegnamy rowerowo 2013 rok podczas Świątecznej Masy Krytycznej. Comiesięczny przejazd wyruszy 27 XII po godz. 18  spod pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym. Dla najpiękniej świątecznie przebranych cyklistów przewidywane są atrakcyjne upominki, natomiast po Masie na wszystkich uczestników będzie oczekiwać darmowa, gorąca herbata.

Celem organizowanej przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów Masy Krytycznej jest uzmysławianie władzom konieczności budowania odpowiedniej infrastruktury, promowania roweru jako najbardziej przyjaznego środowisku całorocznego środka transportu oraz integracja środowiska miejskich rowerzystów.

Jak wiadomo żadna pora roku nie jest nieodpowiednia do jazdy na rowerze, nieodpowiednie może być co najwyżej ubranie. Ubieramy się więc ciepło i widzimy się na ostatniej w tym roku Masie!

Do zobaczenia!

W tym miesiącu Masa przejedzie trasą:

Rynek Główny – Sławkowska – Basztowa – Pawia – Tunel św. Rafała – Lubomirskiego – Mogilska – Cystersów – al. Pokoju – Grzegórzecka – Starowiślna – Most Powstańców Śląskich – Na Zjeździe – Limanowskiego – Kalwaryjska – Legionów Piłsudskiego – Most Piłsudskiego – Krakowska – Stradomska – Grodzka – Rynek Główny (rowery w górę!)

Link do wydarzenia na portalu facebook: https://www.facebook.com/events/601787996555829/?ref=ts&fref=ts

 • Marek

  Taa, już widzę te tłumy na jutrzejszym spędzie, skoro to w środku długiego wolnego weekendu, gdzie bardzo dużo ludzi wyjechało. Pewnie będzie pan Łaczek i paru krzykaczy i tyle. W środku świątecznego weekendu, to nawet nikt nie zwróci uwagi na ich przejazd, bo miasto puste.

 • zeralda

  Oj, chyba trzeba by dodać nowe przykazanie – nie będziesz trollował w dzień święty…
  Marek, na co to ? Chcesz kogoś sprowokować? Weź se odpuść i napisz coś sensownego.
  MIłych i Spokojnych…

 • m

  CEnzura!! Nie mozna zlego powiedziec. .. Co to za portal ze usuwacie nie pasujace wam komentarze .. zenada

  • Bulwersator

   Każdy sensowny portal usuwa spam, ekstremalny trolling, to co jest kompletnie nie na temat itp.

   W przeciwnym razie skończy się na poziomie forum Onetu.

  • m pomawiasz. takich zachowan nie bede tolerowal

 • kubeu

  mapa trasy masy krytycznej