Konferencja i debata: Obywatele Rowerzyści, 6 grudnia 2013

Konferencja i debata: Obywatele Rowerzyści, 6 grudnia 2013

Zapraszamy na ciekawe wykłady i dyskusję o rowerowym Krakowie. W jaki sposób rower staje się czynnikiem wzrostu ekonomicznego? Jakie są plany rządowe odnośnie rozwoju infrastruktury rowerowej i co z tego wynika dla Krakowa? Na te i inne pytania będzie można usłyszeć odpowiedzi już 6 grudnia 2013 r. W ciągu dnia zapraszamy na konferencję ekspercką, a wieczorem na otwartą debatę o rowerowym Krakowie.

KONFERENCJA EKSPERCKA – 13:00-17:00
Sala Portretowa, Urząd Miasta Krakowa, Pl. Wszystkich Świętych 3-4

PROGRAM KONFERENCJI
Formularz zgłoszeniowy

13.00-13.20 Krakowski Dialog Cykliczny. Co z tego wynika?: Małgorzata Małochleb/Joanna Pieśluk (Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów)

13.20-13.45 Uspołeczniony Kontrakt 100 Rozwiązań. Plany realizacji przez ZIKiT: Marcin Wójcik (Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie)

13.45-14.15 Konsultacje społeczne: co powinniśmy o nich wiedzieć, aby stały się rzeczywistością: dr Aleksandra Wagner (Uniwersytet Jagielloński)

14.15-15.00 Nowelizacja rozporządzeń, czyli czego potrzeba rowerzystom?: dr Tadeusz Kopta (emerytowany szef zespołu ds. dróg rowerowych GDDKiA)

15.00-15.30 obiad

15.30-15.45 Dlaczego rower opłaca się dla pracodawcy: Aneta Wojnar (Ganymede)

15.45-16.30 Rower języczkiem u wagi globalnej gospodarki: Sebastian Ociepka (Kraków Miastem Rowerów)

16.30-16.45 Czego pragną krakowscy rowerzyści? Wyniki badań ankietowych:
Wit Hubert (Kraków Miastem Rowerów, Uniwersytet Jagielloński)

Po konferencji zapraszamy na DEBATĘ O ROWEROWYM KRAKOWIE – 18.30-20.00
De Revolutionibus. Books&Cafe, ul. Bracka 14

PARTNERZY:
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu
Małopolski Instytut Kultury

Konferencja odbywa się w ramach projektu Krakowski Dialog Cykliczny przy wsparciu Fundacja Batorego.

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce". W 2013 roku koordynatorka projektów "Krakowski Dialog Cykliczny" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów oraz "Czyste powietrze dla Krakowa" w Polskiej Zielone Sieci.

  • Krzysztof Kozłowski

    A czy konferencja będzie udostępniona w sieci do obejrzenia w terminie bardziej dogodnym?

  • Gosia Małochleb

    Nie planujemy nagrywania całości.

  • Krzysztof Kozłowski

    Bardzo szkoda :(