ibikekrakow.com eko-liderem 20-lecia WFOŚ

Stronę internetową Krakowskiej Masy Krytycznej założyłem w 2007 roku, ale już dwa lata później po wizycie w Kopenhadze, postanowiliśmy z Gosią Małochleb promować rower jako środek transportu w poszerzonej formule. W piątek, 15 listopada 2013 roku nasz wysiłek na polu szerzenia idei zrównoważonego transportu został doceniony. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uznał ibikekrakow.com za eko-lidera 20-lecia WFOŚ w kategorii eko-serwis internetowy.

Sukces I bike Kraków to również zasługa wszystkich autorek i autorów wpisów publikowanych na stronie, a także Twoja, droga czytelniczko i drogi czytelniku. Bez Twojego udziału w licznych dyskusjach, przekonywanie do zmian nawyków transportowych, innego podejścia do przestrzeni miejskiej, czy obniżenia prędkości, by poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu, byłoby znacznie trudniejsze.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy, jednocześnie informując, że nagrodę planujemy przeznaczyć na dalszy rozwój serwisu.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 • mkal

  Gratulacje!

 • Sebastian Ociepka

  Gratulacje i samych sukcesów!

 • Bulwersator

  Gratuluję i dziękuję za ten serwis!

 • Gratulacje dla Was i dla jury za dobry wybór :)

 • raj

  Byłaby to bardzo fajna wiadomość, gdyby to była nagroda w jakiejś innej „branży”, a nie „eko”.
  Ja akurat odnoszę się z dużą rezerwą do kojarzenia roweru akurat z ekologią…

  • Ale chyba trudno jest wykazać, że rower _nie_ jest ekologiczny… No chyba że rowerzyści CO_2 produkują, i efekt cieplarniany od tego się powiększa. :)

  • lukasz

   Gratulacje i trzymam za Was kciuki!!

  • taki byl konkurs. wystartowalismy i sie udalo wygrac. ja nie narzekam.
   dzieki wielkie.