Zapraszamy na Park(ing) Day!

Zapraszamy na Park(ing) Day!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to nie tylko wydarzenia organizowane przez miasto. Pragniemy zaprosić Was również na krakowskiego Park(ing) Day’a! :)

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów po raz kolejny włącza się w międzynarodową inicjatywę Park(ing) Day. Na całym świecie jednego dnia część miejsc parkingowych zamieniana jest na mini-parki, aby pokazać, że te kilkanaście(!) metrów kwadratowych można zamienić na przyjazną przestrzeń. W tym roku zapraszamy wszystkich na końcówkę ulicy Miodowej tuż przy ul. Krakowskiej. Na ulicy służącej na co dzień jedynie jako parking pojawią się rośliny, krzesła i stoliki i przede wszystkim… ludzie! Na miejscu jesteśmy od 8.00 do wieczora (ok. 19, chyba że nas ulewa przegoni ;)).

O 17.30 w ramach projektu CycleLogistics odbędzie się debata poświęcona transportowi towarów rowerami w mieście. W debacie weźmie udział m.in. Jerzy Woźniakiewicz – radny miasta Krakowa oraz Marcin Wójcik – krakowski oficer rowerowy. Dzięki upowszechnieniu takiej formy przewozu towarów Kraków ma szanse na odzyskanie przestrzeni w Centrum. Na zachodzie rowery bardzo często wykorzystują firmy kurierskie. W razie nieprzyjaznej pogody debata odbędzie się w pubie Zaraz Wracam na ul. Bożego Ciała 11. Niestety, ze względu na chorobę jednego z gości debata odbędzie się w innym terminie.

Dziękujemy firmom, które zechciały nam pomóc:

Ogród Łobzów dostarczy wspaniałe rośliny
IKEA Kraków podarowała nam meble, przy których zasiądziemy w piątek.
Coś dla ciała przygotują dla nas ZLEW i Melasa.
W Park(ing)u znajdziecie też szykowne akcesoria od Bike Belle.

Krakus i nowohucianin od urodzenia. Student Akademii Górniczo-Hutniczej, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego. W 2008 roku podczas trzydniowych odwiedzin w Warszawie po raz pierwszy uczestniczył w Masie Krytycznej (akurat powstańczej). Po powrocie do Krakowa odnalazł krakowską masę i na trwale wkręcił się w działania Krakowskiej Masy Krytycznej i Inicjatywy Kraków Miastem Rowerów. Obecny przy tworzeniu Stowarzyszenia KMR od początku zajmując się wszystkim, co pisane, lądując w końcu na stanowisku sekretarza zarządu.

 • Jagódka

  a o której zaczynacie?

  • Jakub Stępak

   Od 8.00 będziemy się rozstawiać

 • raj

  Są już jakieś zdjęcia z Parking Day’a?

  • Jakub Stępak

   Tutaj są zdjęcia wykonane przez mnie :)

 • Sebciu

  Pustawo.
  Szkoda, ze w tym roku informacja byla na zasadzie „wpadnijcie jutro”, a nie jak dawniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, iwentem na fejsie, etc.

  • @Sebciu
   najwiekszym problemem krakowa i polski takze, jest to, ze wszyscy chca by im zorganizowano wydarzenie i to jeszcze w im pasujacym terminie i z odpowiednim wyprzedzeniem o nim poinformowac. idea park(ing) day jest otwarta i kazdy, doslownie kazdy, moze taki event zorganizowac, nie czekajac az ktos inny to ze niego zrobi. jak do tej pory, w krakowie robili to wylacznie aktywisci rowerowi, chyna najbardziej opluwana czesc spoleczenstwa, do ktorych w pojedynczych przypadkach dolaczaly inne organizacje, ale inicjatywa wyplywala od rowerzystow. w tym roku, nie ukrywam czekalismy, az sie ktos inny do nas zglosi z prosba o ewentualne pomoc, wskazowki itp.
   nie dziw mi sie wiec prosze, ze sie troche obruszylem na glos, ze pusto i ze mozna bylo wczesniej poinformowac.