Smog Wars. Wybraj bitwę – przewietrz Kraków!

Smog Wars. Wybraj bitwę – przewietrz Kraków!

Kto z Was nie oglądał Gwiezdnych Wojen? A może przebieraliście się za bohaterów słynnych trylogii? W najbliższą sobotę proponujemy Wam wcielenie się w bohaterów walki z krakowskim smogiem. Kto będzie naszą Księżniczką Leią, Obi-Wan Kenobim. A może pokusimy się o dopasowanie imion bahaterów do krakowskich realiów i zagramy ze Smogiem Węgielskim na usługach Benzoalfapiratora?

W sobotę, 21 września, na Placu Biskupim (ul. Biskupia) odbędzie się szereg wydarzeń nazwanych wspólnie Piknikiem Cyklicznym, w kontynuacji krakowskich działań cyklicznych. O godz. 12:00 wystartuje gra miejska „Smog Wars”, do udziału, w której zapisy wciąż trwają. Dla zwycięskiej drużyny przewidziane są nagrody rzeczowe, będą też nagrody pocieszenia.

W godzinach 12:00-16:00 odbędą się też warsztaty upiększania rowerów na sezon zimowy, będzie można skorzystać z darmowego serwisu rowerowego. Będzie to też okazja do wspólnego napicia się herbaty biesiadowania podczas, gdy nasze telefony komórkowe będą ładowały się z użyciem ładowarek solarnych. Młodsi uczestnicy wezmą udział w quizach z nagrodami. A wszystko to odbędzie się z okazji trwającego od poniedziałku Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Sobotnie wydarzenia organizują Polska Zielona Sieć, Fundacja Aeris Futuro i stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Pikniku Cyklicznego.

Zapraszamy!

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce". W 2013 roku koordynatorka projektów "Krakowski Dialog Cykliczny" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów oraz "Czyste powietrze dla Krakowa" w Polskiej Zielone Sieci.