Rowerowe drogowskazy na pomarańczowo

Rowerowe drogowskazy na pomarańczowo

Jak podaje serwis Miasta dla Rowerów we wtorek opublikowano nowe przepisy dotyczące drogowskazów dla rowerzystów. Drogowskazy będą miały pomarańczowe tło wykonane z folii odblaskowej, dodatkowo przewidziano też oznakowanie poziome na jezdni. Szczególne znaczenie mają znaki ilustrujące przebieg szlaku rowerowego w obrębie skrzyżowania. Zobacz znaki oraz znaki wraz z tabliczkami.

To na pewno krok w dobrą stronę, choć w komentarzu sieci Miasta dla Rowerów pojawia się również kilka wątpliwości, np. dotyczące odróżnienia tras lokalnych od regionalnych. Mnie natomiast zastanawia, czy po wprowadzeniu nowych przepisów drogowskazy rowerowe zaczną u nas powstawać jak grzyby po deszczu. Zwłaszcza w kontekście daleko idących zapowiedzi budowy krajowych tras rowerowych. Przykładowo we Francji zielone drogowskazy można spotkać niemal na każdym skrzyżowaniu, a czasem są one nawet bardziej szczegółowe niż drogowskazy przeznaczone dla kierowców.

  • jalowiec

    Trasy regionalne od lokalnych można chyba rozróżnić numeracją – jak w przypadku dróg. Zastanawiałem się dlaczego w Polsce, inaczej niż wszędzie, w oznakowaniu dróg rowerowych nieład był główną zasadą porządkującą… a tu taka niespodzianka!:)