Przeżyjesz w Nowym Jorku

Dla tych co byli, są lub będą, a także tych, co bardzo by chcieli odwiedzić Nowy Jork, mam zajawkę wyjątkowego wydarzenia – Summer Streets. W trzy soboty sierpnia (3, 10, 17) zostanie otwarty dla ludzi od godziny 7 do 13, prawie 11-kilometrowy odcinek Park Avenue i Lafayette Street – od Mostu Brooklińskiego do Central Parku.

Dla mnie najciekawszym punktem programu jest instalacja artystyczna pod nazwą „Voice Tunnel”. Niedostepny na co dzień dla pieszych, długi na 420 metrów tunel pod Park Avenue, za sprawą artysty Rafaela Lozano-Hemmera, zamieni się w przestrzeń interakcji pomiędzy przechodniami a 150 głośnikami i 300 reflektorami teatralnymi. Te ostatnie będą emitować migoczące łuki światła na ścianach i suficie. Uczestnicy będą mogli wpływać na intensywność każdego światła, mówiąc do specjalnego do domofonu, który rejestruje głos i zapętla go. W ten sposób tunel będzie oświetlony przez głosy ostatnich 75 uczestników.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.