Dla kogo zielony rower?

Amerykańskie miasto Salt Lake City, Polakom lepiej jest znane z organizacji zimowej olimpiady w 2002 roku, niż z rozwoju na szeroką skalę sieci tramwajowej. Tak, romans z samochodem w Stanach naprawdę się kończy. Stolica stanu Utah stara się więc wdrażać ideę zrównoważonego transportu, stawiając nie tylko na rozwój transportu szynowego, ale także inwestując w rowery. W tym roku wystartował w tym blisko 200-tysięcznym mieście system roweru publicznego o przyjaznej nazwie – GREENbike. Na początek, podobnie jak kiedyś w Krakowie, w centrum Salt Lake City pojawiło się 10 stacji i 120 rowerów. Zapraszam na przejażdżkę z wykorzystaniem lepszego (w domyśle od samochodu) środka do przemieszczania się po centrum, jak głosi oficjalny slogan reklamujący zielony rower.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 • i zauwazcie prosze, ze chyba po raz pierwszy, wszyscy rowerzysci sa bez kaskow. amerykanie szybko sie ucza :)

 • zibi22

  Tej strony nie idzie już oglądać. To że design nowy rozumiem, ale te artykuły są tak niechlujnie rozmieszczone, źle się czyta. do tego ładuje się mnówstwo obrazków na raz i strona zmula. Beznadzieja. Poprawcie proszę.

 • jacekd

  Zmiana strony zdecydowanie na minus. Lepiej było po staremu.

 • @zibi22, @jacekd

  zmiany sa trudne i zawsze znajda sie niezadowoleni. tak samo bylo przy zmianach 2 lata temu. przyzwyzaicie sie. pozdrawiam serdecznie

 • zibi22

  Design jeszcze by uszedł. Ale nie wszyscy mają możliwość dostępu na szybkim łączu. U mnie muszę korzystać przez komórkę, a ładowanie takiej masy dużych zdjęć na stronie praktycznie uniemożliwia korzystanie. Widzieliście tą stronę na dużym monitorze? Dużo lepiej wyglądałyby dwie kolumny tak jak na facebooku lub tvn24, a Wy macie po prostu rzucone artykuły byle jak. I to jest opinia nie tylko moja, ale profesjonalnego grafika z bardzo znanej firmy IT. Macie burdel !! i nic tego nie usprawiedliwia. Ja się do burdelu nie umiem przyzwyczaić.

 • Tomecek

  Oczywiście użytkownicy się przyzwyczają. Ja również się przyzwyczaję, ale to nie znaczy, że strona jest dobra. Dla mnie do dnia dzisiejszego najlepiej czytało się stronę w wersji pierwszej. Była idealna.

 • zibi22

  ze swojej strony dodam jeszcze że dziś strona która nie korzysta z technologi ajax jest stara w momencie jej stworzenia.

 • @zibi22

  jesli rzeczywiscie wchodzilbys na ibikekrakow przez komorke to bys wiedzial, ze zdjecia ponizej postow sie nie laduja na urzadzeniach mobilnych.
  a ajax do czego mialby sie tu przydac?

  • zibi22

   Nie uściśliłem. Nie oglądam waszej strony na komórce, tylko internet ciągnę przez komórkę czasem. Gdzie są limity. A ajax do tego żeby strona wyglądała i działała profesjonalnie czyli nie ładowała się za każdym razem. żeby można było napisać komentarz w trakcie oglądania filmu np.

 • Hubert

  Wow, dwie rzeczy które robią wrażenie: świetny design rowerów i przewożenie ich między stacjami na przyczepce rowerowej :)