[video] Gdyby reklamy samochodów pokazywały rzeczywistość..

Piękne krajobrazy, puste ulice, wszechobecna kultura jazdy. Reklamy samochodów z definicji nie pokazują prawdy. I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że samochodowy nałóg zabijaja rocznie dziesiątki tysięcy ludzi. Dlatego ekipa Copenhagenize wyprodukowała reklamę samochodu, w którym pokazywana jest rzeczywistość. Zalecamy oglądnąć przed zakupem.

 • Bulwersator

  Jak widzę sformułowania takie jak „samochodowy nałóg” to zaczynam się czuć jakbym należał do jakiejś sekty.

  • lukasz

   To dobrze ze zaczynasz cos czuc :) Jezeli dodatkowo jazda autem po miescie kojarzy Ci sie negatywnie to juz pierwszy krok do zmiany przyzwyczajen:)

   Ja powiem szczerze troche sie uzaleznilem od roweru. Jak musze jechac autem po miescie to skacze mi cisnienie i sie denerwuje, jak mam jechac MPK to troche szkoda mi czasu, ktory trace czekajac na autobus lub przesiadke.

   Jedynie jak jade rowerem to czuje sie zadowolony…

 • Rigel

  wystarczy zrozumieć, że występuje coś takiego, jak uzależnienie od samochodu. Uzależnienia są uleczalne łatwiej niż rozpoczęcie procesu wychodzenia z sekty, która nie uważa się za taką.

 • Marek

  Bez przesady. Reklamy generalnie wszystkiego nie pokazują prawdy. Nie wiem czemu czepiać się akurat tych reklam samochodów i ich kierowców?
  Tak w ogóle to odnoszę wrażenie, że antagonizacja społeczeństwa i „napuszczanie” jednej grupy społecznej na drugą to chyba celowe działanie. Niedługo to tzw. rowerzyści zaczną strzelać do kierowców za sam fakt poruszania się samochodem.

  • Autor

   Ktoś się tutaj czepia kierowców? Dla mnie napuszczaniem ludzi na siebie jest budowa sześciopasmowych autostrad przez centrum miasta.