Nie masz planów na wakacje? Jedź z nami do Boruszyna!

Nie masz planów na wakacje? Jedź z nami do Boruszyna!

W sierpniu po raz drugi wybieramy się na Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka. Do przejechania jest około 500 km, do przeżycia niezapomniana przygoda. Może wybierzesz się z nami? 

W zeszłym roku z braku lepszych planów urlopowych pojechaliśmy do Boruszyna. To niewielka wieś w województwie wielkopolskim, ok. 60 km na północ od Poznania. Tam odbyła się pierwsza edycja festiwalu podróżniczego, na którym można było posłuchać opowieści ludzi, którzy – tak jak my – postanowili przeżyć przygodę i ruszyli w drogę.

Atmosfera festiwalu jest dosyć kameralna. To duży plus, bo można poznać osobiście praktycznie wszystkich uczestników festiwalu i co najważniejsze – porozmawiać przy piwie i ognisku z ludźmi, którzy przepłynęli samotnie Atlantyk, podróżowali po Ameryce Południowej z małymi dziećmi lub przejechali Afrykę na rowerach.

Dla nas równie ważna jak festiwal była droga, którą pokonaliśmy, by dostać się na miejsce. Wyjechaliśmy z Krakowa w piątkę, przy czym tylko jeden z uczestników miał doświadczenie w wyprawach rowerowych. Naszą podróż możesz prześledzić na zdjęciach opublikowanych na profilu Kraków Miastem Rowerów oraz na filmie, który zmontowaliśmy po powrocie.

EASY RIDERs from emcek on Vimeo.

Jak widać, nie jesteśmy wytrawnymi podróżnikami. Nie mamy też wyprawowego sprzętu. W tym temacie nic się nie zmieniło od zeszłego roku. Dlatego zapraszamy każdego, kto chce się przejechać na nieco dłuższą wycieczkę, by wybrał się z nami.

Wyruszamy 10 sierpnia (sobota), na miejscu planujemy być 16 sierpnia (piątek). Powrót 18 lub 19 sierpnia pociągiem przez Poznań do Krakowa. Czasu jest dużo, więc tempo na pewno nie będzie zabójcze. W tym roku chcemy mocniej postawić na jazdę rekreacyjną i zwiedzanie mijanych miejscowości. W końcu od tego jest urlop, by spontanicznie wykąpać się w mijanym jeziorze, a nie pędzić na złamanie karku. Trasa prawdopodobnie będzie zbliżona do tej, którą pokonaliśmy rok temu.


Wyświetl większą mapę

Chcesz jechać z nami? Nie ma sprawy. Daj znać na mój adres mailowy: mackurek@gmail.com Napisz, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Poniżej znajdziesz też kilka przydatnych linków:

Strona Pleneru Podróżniczego im. Kazimierza Nowaka

Profil festiwalu na Facebooku

Kilka zdjęć z zeszłorocznej edycji festiwalu

Małopolska-Wielkopolska – wydarzenie na Facebooku, gdzie będą pojawiać się aktualności, dotyczące wyjazdu.

Opowiadam o rowerach w mieście na blogu Statek Kosmiczny.

  • fajny i śmieszny filmik, przez chwilę myślałem że dojechaliście naprawdę do Holandii :D

  • Takie klimaty podróżnicze są nam najbliższe, brawo wytrawni wędrowcy! :)

  • fasola

    bierzcie i jedźcie!

  • Włodzimierz Bobrowski

    Na filmie widać,że jechaliście przez Śrem. Pozdrawiam. Do zobaczenia w Boruszynie.