Konsultacje społeczne w Podgórzu – czego pragną rowerzyści

Konsultacje społeczne w Podgórzu – czego pragną rowerzyści

Mam wrażenie, że w tym roku za sprawą Krakowskiego Dialogu Cyklicznego uda nam się zapoczątkować zmiany w przestrzeni Krakowa, dzięki którym nasz gród dołączy do elitarnego grona miast nowoczesnych i prawdziwie równoważonych. By tak się stało, potrzebujemy poznać Twoją opinię na temat wypracowanych 11 maja propozycji ulepszeń infrastruktury drogowej.

Jeśli mieszkasz lub pracujesz w Podgórzu, przyjdź proszę na otwarte spotkania konsultacyjne 11 czerwca (wtorek), godz. 17:30, do Domu Kultury „Podgórze”, ul. Sokolska 13 (dzielnice: X-XIII) i 12 czerwca (środa), godz. 17:30 do Centrum Kultury Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13 (dzielnice: VIII-IX).

Podczas spotkań konsultacyjnych każdy mieszkaniec Krakowa będzie mógł zgłosić swoje uwagi oraz pomysły. Nad dyskusją będą czuwać specjaliści od infrastruktury rowerowej oraz konsultacji społecznych między innymi z Małopolskiego Instytutu Kultury i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Efekty pracy z wszystkich spotkań zostaną zebrane i jeszcze raz publicznie wystawione, najpewniej w internecie. Cała lista zostanie przekazana między innymi do ZIKiT. Tak, aby wspólnie z członkami Kraków Miastem Rowerów stworzyć na ich podstawie „Kontrakt 100 rozwiązań” stanowiący – mamy taką nadzieję – podstawę do dalszego planowania polityki rowerowej w mieście.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.