Święto Cykliczne – czy można z dzieckiem?

Święto Cykliczne – czy można z dzieckiem?

Czy można przyjechać z dzieckiem? – pytają rodzice wybierający się na Wielki Przejazd. Tak, można! Jak zwykle przygotowaliśmy sporo atrakcji dla rodzin z dziećmi, dzięki czemu możecie spędzić tę słoneczną niedzielę na Święcie Cyklicznym :)

Można się przejechać

dzieci wpr
Co roku w Wielkim Przejeździe Rowerowym uczestniczą setki tych najmłodszych i nieco starszych dzieci. Przyczepki, foteliki i rowery wieloosobowe na stałe wpisały się w krajobraz Przejazdu. Mamy zapewnienie od Policji, że pojedziemy całą szerokością jezdni, więc nie dojdzie do powtórki sytuacji z majowej masy. Przypominamy także punkt 6. Dekalogu WPR:

6. Dzieci przodem. Najmłodszych uczestników Przejazdu oraz osoby jadące wolno zapraszamy na czoło peletonu. Tam prędkość jazdy jest stała i dostosowana do ich możliwości.

Można się pobawić

dzieci strefa
Dzięki wsparciu sklepu woozek.pl, który oferuje przyczepy rowerowe dla dzieci i rowery cargo na Finale Święta pojawi się strefa dziecięca, a w niej:

Cykl warsztatów, w ramach których powstaną: papierowe kapelusze, piknikowe balonowe kosze (czyli dziecio-śmiecio-sztuka), pudło-klocki drogowe, kolorowa mozaika – kapslo-zakrętkowy rower, chorągiewki rowerowe dla najmłodszych uczestników. Gry uliczne: skakanka, klasy.

Można się pouczyć

dzieci rysunek
Dla dzieci w wieku przedszkolnym i nieco starszych przygotowaliśmy happening – symulację miasteczka. Dzieciaki zamienią się w różne środki transportu i będą obserwować różne problemy transportowe w mieście. Happening powstaje w ramach nowego projektu edukacyjnego KMR dla przedszkoli – „Cykloedukacji”

Zapraszamy na Wielki Przejazd Rowerowy w najbliższą niedzielę. Start o 12:00 z placu Kolejowego (przed Galerią Krakowską).

foto: Jakub Argasiński, Marcin Kasprzak, Adam