Dlaczego warto przyjechać na Wielki Przejazd Rowerowy?

Dlaczego warto przyjechać na Wielki Przejazd Rowerowy?

Tym razem nie będę pisał o wydarzeniach Święta, bo o tym wszyscy już wiedzą. Nie będę też próbował Was przekonać, że rower jest temu miastu potrzebny. Dziś chciałbym napisać o tym, co mnie osobiście przekonuje do udziału w przejeździe.

Tutaj łączy nas rower


Święto Cykliczne zawdzięcza swoją niezwykłość ogromnej różnorodności uczestników. Tutaj wytrawni kolarze, rodziny z dziećmi i kurierzy jadą obok zwykłych użytkowników rowerów. Powoduje to, że Święto staje się fantastyczną, jeżdżącą wystawą rowerów wszelkiej maści – od wysmakowanych kolarek, przez niezniszczalne, stylowe holendry, aż po wszystkoodporne rowery górskie. Ale to nie wszystko.

Tylko tutaj spotkasz wszystkie, nawet najdziwniejsze krakowskie rowery


W tegorocznym Święcie weźmie udział rekordowa liczba rowerów towarowych. Do naszej starej, dobrej rikszy dołączy w tym roku spółdzielniany trójkołowiec Babboe oraz zupełnie nowy, potężny pojazd nagłośnieniowo-towarowy. Proces konstrukcji tego pięknego roweru trwał ponad pół roku, a jego efekty będziecie mogli zobaczyć już w niedzielę.

Konkurs na przebranie

599721_10150932949298232_325422434_n
Również sami uczestnicy przygotowują się do niedzielnego przejazdu. Po mieście chodzą słuchy, że rywalizacja w konkursie na przebranie będzie w tym roku wyjątkowo zaciekła. A jest o co walczyć, bo w tym roku można wygrać designerski rower od bristen.pl.

Najnowsze prognozy zapowiadają na niedzielę ponad 25’C i bezchmurne niebo. A więc do zobaczenia na Wielkim Przejeździe Rowerowym!

foto: Pawelos, Marcin Wójcik, Mieszko Stanisławski