To już dzisiaj. Zapraszamy na Masę Krytyczną!

To już dzisiaj. Zapraszamy na Masę Krytyczną!

Wszystkim zapominalskim przypominam, że mamy ostatni piątek miesiąca, a zatem o 18 widzimy się przy pomniku Adasia na Rynku. W maju przemierzymy zakręconą, 14-kilometrową trasę zahaczając o Zabłocie i Krowodrzę. Po drodze przejedziemy koło (co najmniej) 8 uczelni wyższych – KSW, UE, PK, AGH, POU, UR, UP, UJ, bo to przecież Studencka Masa Krytyczna! Ale zaproszenie – oczywiście – dotyczy nie tylko studentów! Wszyscy, którzy zostali na weekend w Krakowie są mile widziani. Gwarantujemy dobrą zabawę niezależnie od pogody :-)

Przypominam o zabraniu oświetlenia na rower dla własnego bezpieczeństwa w czasie powrotu z masy do domu.

Przed masą kolportowane będą szprychówki-cegiełki na rozwój ruchu rowerowego w Krakowie oraz bezpłatnie gazetka „Masówka” i naklejki KMR na Wasze rowery.

Przybywajcie! Do zobaczenia na masie.


W głosowaniu wygrała trasa fioletowa
trasa majowej studenckiej masy krytycznej kraków 2013

Rynek Główny – Sienna – Starowiślna – Most Powstańców Śląskich – Na Zjeździe – Zabłocie – Most Kotlarski – Kotlarska – Powstania Warszawskiego – R.Mogilskie – Lubomirskiego – tunel pod KCK (Św. Rafała Kalinowskiego) – Szlak – Łobzowska – Aleja J. Słowackiego – Al. A. Mickiewicza – Reymonta – Piastowska – Podchorążych – Królewska – Karmelicka – Podwale – Straszewskiego – Franciszkańska – Grodzka – Rynek Główny (rowery w górę!)

 • kubeu

  Mala sugestia z mojej strony, czy radiowoz prowadzacy nie moglby jechac tak o 3-5km/h szybciej?
  Z kilku powodow:
  -robimy potworne korki
  -blokujemy tramwaje (jednoczesnie skandujac, ze miasto ma byc dla nich oraz rowerow)
  -ludzie traca rownowage na niektorych odcinkach
  -sama masa wewnatrz bardzo sie korkuje

  A ponoc chodzi nam o zwrocenie uwagi i promocje transportu rowerowego, a nie o przygruchanie sobie kolejnej grupy przeciwnikow i nieprzychylnosci kierowcow.
  Jesli masa ma trwac dlugo, to wydluzmy jej trase, ale jedzmy szybciej, bo ja po ostatniej czulem sie jak po przejechaniu stu kilometrow, wlasnie ze wzgledu na bardzo uciezliwe tempo.

  Wszedzie piszemy o wspolistnieniu uczestnikow ruchu, wiec dajmy im odczuc, ze wspolistniejemy. Da sie.

  • kameleon

   I znów organizatorom masy dostaje się za sposób realizowania obstawy przez Policję. Niestety panowie policjani „wiedzą lepiej”. Chcesz pomóc? Napisz do Policji. Szczerze. Pomoże nam to wywalczyć lepszą obstawę na następnej masie.

   • kubeu

    Ja obsolutnie nie chcialem nikogo obwinic. Nic z tych rzeczy, raczej tylko zasugerowac.
    Sadzilem, ze to organizatorzy masy ustalaja z policja predkosc, trase, czy warunki obstawy.

   • Jakub Stępak

    Ustalają, ustalają… A przynajmniej próbują. Niestety czasami czapka z orzełkiem znajduje się na głowie, której nie przetłumaczysz, że tak i tak będzie bezpieczniej, niż tak jak ona sobie ubzdurała… :|