Odbyło się Rowerowe Forum Dzielnicowe

Odbyło się Rowerowe Forum Dzielnicowe

W sobotę, 15 maja 2013 roku w ramach projektu Krakowski Dialog Cykliczny prowadzonego przez stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów w Artetece odbyło się Rowerowe Forum Dzielnicowe, na którym spotkali się mieszkańcy Krakowa – praktycznie z obszaru całego miasta. Przybyli mieszkańcy z Krowodrzy, Śródmieścia, Nowej Huty i Pogórza, pracując w grupach stworzyli listę ponad stu propozycji rozwiązań, które znacząco ułatwiłyby poruszanie się po mieście cyklistom, a niejednokrotnie również pieszym. Zaproponowane rozwiązania zostaną w najbliższym czasie szczegółowo zaprezentowane i poddane konsultacjom w poszczególnych rejonach miasta.

Celem konsultacji i całego prowadzonego procesu jest stworzenie dokumentu, który będzie stanowił podstawę do realizacji infrastruktury przeznaczonej dla niechronionych uczestników ruchu drogowego przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Wyniki całego procesu konsultacji propozycje zmian zostaną zawarte w formie „Kontraktu 100 rozwiązań”.

Terminy konsultacji w poszczególnych rejonach:
NOWA HUTA: 28 maja 2013 r. (wtorek), godz. 17:30 – 20:00, miejsce: Centrum Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie, os. Górali 5. W skład rejonu wchodzą dzielnice: XIV-XVIII.
ŚRÓDMIEŚCIE: 29 maja 2013 r.(środa), godz. 17:30 – 20:00, miejsce: Małopolski Instytut Kultury, ul. Karmelicka 27. W skład rejonu wchodzą dzielnice: I-III.
PODGÓRZE WSCHÓD: 11 czerwca 2013 r. W skład rejonu wchodzą dzielnice: X-XIII.
PODGÓRZE ZACHÓD: 12 czerwca. W skład rejonu wchodzą dzielnice: VIII-IX.
KROWODRZA: 27 czerwca 2013 r. W skład rejonu wchodzą dzielnice: IV-VII.

Partnerami projektu Krakowski Dialog Cykliczny są Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie i Małopolski Instytut Kultury.
Projekt otrzymał finansowe wsparcie od Fundacji im. Stefana Batorego.

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce". W 2013 roku koordynatorka projektów "Krakowski Dialog Cykliczny" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów oraz "Czyste powietrze dla Krakowa" w Polskiej Zielone Sieci.

 • Adam Łaczek

  Uwaga:
  PODGÓRZE WSCHÓD: 11 czerwca 2013 r. W skład rejonu wchodzą dzielnice: VIII-IX.
  Jest błąd. Powinno byc chyba dzielnice X-XIII
  Pytanie: gdzie odbędą się te konsultacje?

 • Gosia Małochleb

  Racja Adam :)

  Co do miejsca – jeszcze nie znamy lokalizacji spotkań dla Pogórza Wsch. i Zachód oraz Krowodrzy. Informacja wkrótce.

 • ewasko

  Jak Wam idzie zbieranie tych wszystkich pomysłów do kupy?