Maraton Rowerowy

W najbliższą sobotę, 18 maja, odbędzie się w Krakowie Maraton Rowerowy dla miłośników rowerów MTB organizowany przez LangTeam. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji,  wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport, dając im możliwość udziału w imprezie zorganizowanej na najwyższym poziomie, promocja miejscowości i szlaków turystycznych w najciekawszych zakątkach naszego kraju, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce oraz umożliwienie współzawodnictwa w maratonach, poprzez połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i zabawą.

W Krakowie będzie można spróbować swoich sił na czterech dystansach:

  • RODZINNA PARADA – 11 km
  • MINI – 22 km
  • MEDIO – 61 km
  • GRAND FONDO – 88 km

Impreza ma charakter otwarty. Prawo startu w maratonie mają osoby które ukończyły 18 lat. Osoby młodsze mogą wystartować za zgodą rodziców, lub opiekunów prawnych. Każdy zawodnik ma obowiązek startu na rowerze górskim i w kasku sztywnym. W Rodzinnej Paradzie natomiast nie ma ograniczeń sprzętowych odnośnie roweru, ale obowiązkowy jest kask sztywny.

Maraton startuje z Błoń i przebiega przez Lasek Wolski, następnie koło Kryspinowa do lotniska w Balicach, aby następnie zatoczyć koło w okolicach Aleksandrowic, Burowa, Kleszczowa, Brzoskwini oraz Baczyna i przez Balice i ZOO wrócić na Błonia. Trasa jest szybka, nie trudna technicznie odcinki podjazdów i zjazdów nie są wymagające. W części przebiega drogami i ścieżkami leśnymi ale są też szutry i drogi polne. Dystans MINI łatwy, bez trudnych podjazdów i zajazdów. Trudność dystansów MEDIO i GRAND FONDO polega głównie na długich dystansach.

Każdy zawodnik startujący na dystansie Mini, Medio i Grand Fondo zobowiązany jest do posiadania i przymocowania do kierownicy sztywnego numeru startowego wraz z przyklejonym chipem oraz przypięcie miękkiego numeru na plecach na wysokości bioder, tak aby był widoczny i możliwy do odczytania. Zawodnicy Rodzinnej Parady otrzymują jeden twardy numer, który należy przymocować do kierownicy.

Zawody startują o godzinie 11 na Krakowskich Błoniach, a zapisywać można się w piątek od 16:00 do 19:00 oraz w sobotę od 8:00 do 13:00. Cały koszt imprezy w zależności od dystansu to 10 zł – Rodzinna Parada, 70 zł – Grand Fondo i Medio przy opłacie w dniu startu. 50 % zniżki dla dzieci i młodzieży od 13 do 16 roku życia (rok ur. 1997-2000) na dystansach Mini i Medio. Na trasie maratonu będą znajdowały się strefy bufetowe. Na trasie MINI – 1, MEDIO – 4, a GRAND FONDO – 5. Po maratonie będzie można skorzystać z regeneracyjnego posiłku.

Więcej informacji na http://www.skandiamaraton.pl/

Mam nadzieję, że sam dojadę do mety i życzę powodzenia wszystkim startującym.

 

Urodziłem się, studiowałem, mieszkam z rodziną i pracuję w Krakowie. To wystarczające powody, aby dbać o jak najlepszą jakość życia w grodzie Kraka. To od nas zależy w jakim mieście będziemy mieszkać, ponieważ to my to miasto tworzymy. Miasto to nie drogi, czy mury, miasto to ludzie i rowery!

  • VAT

    Ooo, takie tematy na IBK? To nowość. Jestem za :)

  • @VAT

    to sie cieszymy. pewnie by sie czesciej takie tematy pojawialy, ajkby mial kto wczesniej o nich pisac. przewazac beda oczywiscie tematy miejsko-rowerowe, ale sportowe imprezy rowerowe tez moga si epojawiac. nigdy nie bylo ‚bana’ na sport rowerowy