Zrób sobie Święto!

  • 14.05.2013
  • Autor:

Festiwal kultury rowerowej Święto Cykliczne 2013 to już piąta edycja wyjątkowego, ogólnopolskiego wydarzenia. Przez tydzień, od 1 do 9 czerwca, będziemy celebrować rower i wszystko co z nim związane. Chcemy pokazać, że rower to najlepsze rozwiązanie licznych problemów naszego miasta i środek do osiągnięcia lepszej jakości życia. Chcemy też zaoferować dobrą zabawę tym, którzy już przekonali się, jaką radość i swobodę daje poruszanie się na rowerze i współtworząc kulturę rowerową Krakowa codziennie zmieniają go na lepsze.

Co będzie się działo?

Oj, będzie się działo! Na początek wycieczki rowerowe, prelekcje i warsztaty jazdy po mieście, konkurs i wystawa zdjęć Cyklofotografia oraz nocna gra miejska. Punktem kulminacyjnym będzie Wielki Przejazd Rowerowy, na którym spodziewamy się co najmniej 3000 rowerzystów oraz finał na stadionie Korony w Podgórzu, a na nim m. in. konkurs na najlepsze przebranie – do wygrania rower, darmowy serwis od Secesji, pokazy filmów, spotkania z podróżnikami, zabawy dla dzieci od woozek.pl, prezentacje organizacji obywatelskich związanych z miastem, mecz Bike Polo, pokazy „dziwnych rowerów” i wiele, wiele innych atrakcji.

Ty też możesz zrobić festiwal!

W organizację festiwalu zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, ale w tym roku ta liczba może wzrosnąć do kilkuset, bo tym razem…każdy może zostać organizatorem Święta Cyklicznego, nawet nie wychodząc z domu! Taką możliwość daje mechanizm finansowania festiwalu, który w tym roku po raz pierwszy nie opiera się na sponsorach, lecz na wszystkich, którzy wezmą w nim udział. Postawiliśmy na tzw. crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe – zbieramy fundusze poprzez portal polakpotrafi.pl. Dzięki temu każdy chętny może w łatwy sposób wpłacić dowolną sumę i zostać współtwórcą festiwalu. Za każdą wpłatę otrzymasz nagrodę: koszulkę z logo Święta, voucher na przegląd roweru lub coś bardziej fantazyjnego, jak np. profesjonalną sesję zdjęciową z rowerem czy przejażdżkę rikszą po Krakowie. Przede wszystkim jednak każda złotówka czyni z wpłacającego współtwórcę tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Święto Cykliczne.

Liczymy na Twoje wsparcie. Dołącz do nas i pomóż nam promować rower i zmieniać miasto na lepsze! Zostań współorganizatorem festiwalu i ZRÓB SOBIE ŚWIĘTO!