Rekrutacja na Rowerowe Forum Dzielnicowe

Rekrutacja na Rowerowe Forum Dzielnicowe

Zapowiadane na początku roku Rowerowe Forum Dzielnicowe zbliża się wielkimi krokami. Forum odbędzie się w sobotę, 11 maja 2013 roku w Krakowie, w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego), w godzinach 10.00-18.00.

Zachęcam czytelników i czytelniczki I bike Krakow do udziału w Forum. Wasze cenne uwagi, spostrzeżenia, trafne sugestie, propozycje rozwiązań, mogą zostać skonfrontowane, a przede wszystkim przedyskutowane na forum z ludżmi, dla których sprawy transportu w mieście są bardzo ważne.

Podczas Forum po części oficjalnej, przejdziemy do pracy w grupach przyporządkowanych do 5 rejonów: Śródmieście, Krowodrza, Podgórze Zachód i Podgórze Wschód oraz Nowa Huta.

Aby wziąć udział w Forum prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem części, w której wspólnie rozpoczynamy tworzyć „Kontrakt 100 rozwiązań”. Zaczynamy od zaznaczania na mapie Krakowa miejsc, gdzie w pierwszej kolejności proste i niskobudżetowe rozwiązania usprawnią poruszanie się na rowerach w Twojej dzielnicy. Sugerujemy też, aby dla ułatwienia pracy wszystkim uczestnikom Forum, do naniesionych miejsc dołączyć zdjęcie.

Pomocny dla niezakłóconego przebiegu prac Forum i utrzymania odpowiedniego poziomu skupienia, będzie bezpłatny posiłek dla uczestniów oraz dostęp do kawy, herbaty i wody.

Forum odbędzie się w nowoczesnej przestrzeni Arteteki Wójewódzkiej Biblioteki Publicznej – współorganizatora naszego Forum.

Partnerami projektu Krakowski Dialog Cykliczny są Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie i Małopolski Instytut Kultury.

Projekt otrzymał finansowe wsparcie od Fundacji im. Stefana Batorego.

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce". W 2013 roku koordynatorka projektów "Krakowski Dialog Cykliczny" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów oraz "Czyste powietrze dla Krakowa" w Polskiej Zielone Sieci.