[video] Czy miastotwórczość to urban prototyping?

Terminy użyte w tytule są, tak mi się przynajmniej wydaje, na tyle nowe, że nie posiadają jeszcze dobrej definicji. A może to tylko wyszukane, chwytliwe terminy oznaczające dobrą współpracę urzędników z mieszkańcami. Wszystko po to, by uczynić miasto przyjaźniejszym do życia, a takim stałby się również Kraków, gdyby dla takich przestrzeni miejskich jak ul. Mogilska i działka przy ul. Karmelickiej (za Biblioteką Wojewódzką) przeprowadzić prawdziwe, trudne i prawdopodobnie długotrwałe konsultacje społeczne. Nie mogę się już doczekać takiego Krakowa.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

  • Małgośka Prawobrzeżna

    …i więcej określeń niezrozumiałych dla przeciętnego mieszkańca miasta. „Reprojekt, showroom recyklartu” mi się przypomina ;)