Czy polityka transportowa Prezydenta Majchrowskiego jest skuteczna?

Czy polityka transportowa Prezydenta Majchrowskiego jest skuteczna?

Od urodzenia w Krakowie. Absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Związany ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, oraz Stowarzyszeniem Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Pierwsza publikacja na ibikekrakow: 17 marca 2010. Zainteresowania: - rowerowe BRD (edukacja, walka z mitami, SEWiK), - ruch pod prąd (animator akcji "Rowerem legalnie pod prąd"), - przewóz dzieci, - edukacja ws zanieczyszczeń, - promocja: Kraków na skróty, Rower mój środek transportu, - przyczepki, rowery cargo, rowerem na zakupy, rower i handel, - rowery w liczbach, statystyki, - zrównoważony transport (budżet), - sprzeciw wobec promowania i obligatoryjności kasków, - zmiana przepisów dla nietrzeźwych rowerzystów, - polityka parkingowa (w tym płatne parkowanie, parkowanie i handel), - transport zbiorowy,

 • lukasz

  Jak im nie wstyd takie pierdoły wypisywać…ja bym w lustro nie potrafił spojrzeć…iście północno- koreańska propaganda!!

 • Marcin

  Sieć paryskiego metra ma długość 221,6 km, Wiedeń łączna długość wynosi 74,2 km, Londyn 408 km tras, Berlin – 146,3 km, Monachium – 103,1 km, Hamburg – długości 101 km.
  Kraków – brak planów budowy metra, Warszawa: 23,1 km – dziwisz się i piszesz wielkie liczby ile ludzi korzysta na zachodzie z komunikacji miejskiej. Zobacz ile tam się zainwestowało w nią!!!

  • Bartek

   Tyle metra wybudowano tam w przeciągu kilkunastu ostatnich lat? Co za technologia!

  • Michał Bławut

   W KRK nie potrzebne jest metro. Mamy dobrą sieć naziemnych linii kolejowych i można zrobić szybką kolej, mamy tramwaje… Tylko to wszystko jest skutecznie zarzynane przez władze miasta. „A czym jest ten miś?”

  • Adam Łaczek

   To jak mamy im dorównać jeśli inwestujemy tylko w samochody? To tak jakby kiepski uczeń by dostać się na studia inwestował nie w książki i w wiedzę, ale w wódkę :)

  • Lena

   długość całkowita linii tramwajowych. Paryż 55,8 km (w tym tylko 1 linia w obrębie miasta, reszta w aglomeracji), Berlin 191,6 km, Wiedeń 227,3 km, Hamburg 0 km (1 linię chcą otworzyć w 2014), Monachium 75 km, Kraków 347 km. w ciagu ostatnich kilkunastu lat w tych zagranicznych miastach nastąpił renesans tramwaju pomimo istnienia metra. a my mamy najdłuższą sieć i jej nie potrafimy wykorzystać.

   • Adam Łaczek

    Dokładnie. Przede wszystkim to metro było jedynym rozwiązaniem w czasach kiedy nie było technologii, które mogłyby dac tramwajowi odpowiedni priorytet więc trzeba było się wkopac pod ziemię. Teraz ta technologia już jest i jest tańsza niż kopanie tuneli.
    Dodatkowo w latach 70 nie do pomyślenia byłoby dawanie priorytetu tramwajom. Wtedy priorytet miały samochody i linie tramwajowe likwidowano by poszerzyć drogi :)

   • Tomek

    Kolejnym przykladem miasta w ktorym tramwaje po ponad polwieczu wracaja do lask to Edinburgh.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Edinburgh_Trams

 • Naprawdę wykupili reklamę? To już takie bzdury wypisują, że normalnie, bez opłat, nikt tego nie wydrukuje? Ale beznadzieja…

 • Michał Bławut

  Może ktoś to zeskanować i wrzucić gdzieś, bo nie widziałem tej… reklamy

 • Tato

  A tymczasem w Londynie http://www.guardian.co.uk/politics/bike-blog/2013/mar/07/boris-johnson-future-london-cycling Może Boris wpadłby do nas wyjaśnić JM-corporation na czym polega zrównoważony transport?

 • Drużyna Prezydenta Majchrowskiego nie próżnuje. ZIKiT planuje właśnie dobudowanie 4 pasa na fragmencie Lublańskiej. Miejsca na DDR zabrakło …

  • lukasz

   A na co tam komu 4 pas? Mało jest tam juz pasów? A DDR to by sie przydał na całej długości od ronda Ofiar Katynia przez Opolską, Lublanska, Bora- Komorowskiego itd.

   Wzdłóż Opolskiej to sie jechać nie da bo to co tam jest to nawet cięzko nazwać chodnikiem, nie mówie o jeździe po jezdni bo na to trzeba mieć sporo odwagi….

   • Adam Łaczek

    Czemu 4 pas? Bo jest miejsce :) A zamiast chodnika + DDR będzie wąski CPR tuż obok jezdni.

 • Na Opolskiej jedyne utrudnienie jest jak chcesz w lewo skręcić i musisz te wszystkie pasy przeciąć. A tak to… no cóż duża ulica z intensywnym ruchem, ale nigdy nie czułem się tam jakoś szczególnie zagrożony.
  No i czasem policja pyta dlaczego stoisz na lewym pasie (sama stojąc na środkowym jak prawy był pusty). Ale na szczęście wytłumaczenie, że przygotowuję się do skrętu w lewo na następnym skrzyżowaniu ich przekonało.
  A co do poszerzania… to oczywiście wolałbym mieć pas dla rowerów niż dodatkowy wspólny.

  • lukasz

   Mimo wszystko powinni sie postarac o porzadny DDR. Myślę, że mogłoby to znacząco zwiększyć ilość rowrzystów na tym kierunku. Sam niedługo będę jezdził z okolic ronda OK pod Vinci i już szukam alternatyw do Opolskiej. Wiem, że takby było najszybciej, ale niespecjalnie rajcuje mnie poruszanie się tamtędy w ruchu. Niestety alternatywy są dość słabe, bo o chodniku wzdłuż opolskiej można zapomnieć. Przepraszam to cos koło chodnika nawet nie stało!!

   • VAT

    Proponuję tak: http://goo.gl/maps/kb18u
    Radzikowskiego – Weissa – Różyckiego – Makowskiego – Krowoderskich Zuchów – Zdrowa – kładka nad Białuchą.

 • Miasto ponoć zadłużone a Majcher płaci za reklamę w GW… ciekawe, ile coś takiego kosztuje.

 • wyniki po prostu zatrważające…

 • Rafał Terkalski

  Jan – zapytaliśmy, jak otrzymamy odpowiedź to damy znać:)

 • Klemens

  Adamie, mógłbyś pod koniec tekstu zamieścić odnośniki do źródeł?

  Lepiej dyskutuje się z wątpiącymi gdy ma się dostęp do źródłowych analiz (a nie podaje się odnośniki do domeny http://ibikekrakow.com .-))