Stańczyk wobec jakości powietrza w Krakowie
Ilustracja: Zupa
Licencja ilustracji: Creative Commons LicenseUznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL)

Stańczyk wobec jakości powietrza w Krakowie

Najbliższa masa jak zwykle zapowiada się wesoło. Pan Prezydent Majchrowski bardzo się stara, by pozbyć się smogu. Efekty tych starań widać poniżej:
prognoza

stanczyk Taki kolor będzie mieć powietrze w czasie jutrzejszej masy. Ale nie ma się czego bać! Krakowska Masa Krytyczna rusza z szeroką kampanią społeczną promującą odpowiedzialne postawy wobec smogu. Do naszej kampanii zaprosiliśmy znanych krakowskich celebrytów, którzy mają zachęcić krakowian do wykorzystania masek przeciwpyłowych w codziennych czynnościach.

pomnik

Zapraszamy na masę krytyczną już jutro o 18:00. Ruszamy tradycyjnie z Rynku Głównego. Przygotowaliśmy dla Was szprychówki z podobiznami celebrytów promujących kampanię noszenia masek.

 • mnie nie bedzie. jeszcze nie moge jezdzic, ale taka szprychowke to bym chcial miec. jak moge sobie ja zapewnic?

 • Marcin Piotrowski

  Marcin Wojcik coś czuję, że będą na aukcjach WOSP na Wolny Rower w przyszłym roku :D

 • aldona

  wpaniałe grafiki! Myśle, ze Jacek Maria Majchrowski będzie zachwycony :)

 • wude

  Jadę jutro z wami w maseczce przeciwpyłowej.

 • Marcin

  W obecnej sytuacji, kiedy widać że poza eliminacją ogrzewania paliwami stałymi trzeba także ograniczyć ruch samochodowy aby osiągnąć satysfakcjonującą poprawę powietrza w Krakowie, należałoby postawić poważny znak pytania nas wszelkimi większymi inwestycjami drogowymi w mieście. Abstrahuję tutaj od inwestycji typu dokończenie obwodnicy. Należałoby także podważyć wszelkie prognozy dotyczące wzrostu ruchu samochodowego, gdyż doprowadzą one tylko do zwiększenia zanieczyszenia powietrza. Najpierw trzeba by stworzyć docelowy model ruchu samochodowego, który wygeneruje zaakceptowane zanieczyszczenie powietrza. Dopiero potem nałożyć na to inwestycje drogowe. Może się okazać że trzeba planować nie zwiększenie ruchu samochodowego, ale jego znaczne ograniczenie. A z Wieloletniego Planu Inwestycyjnego trzeba by usunąć trochę pozycji. Zaosczędzone pieniądze zainwestować w poprawę komunikacji miejskiej i infrastruktury rowerowej. Takie myślenie byłoby rewolucyjne …