Już jutro Życzeniowa Masa Krytyczna

Już jutro Życzeniowa Masa Krytyczna

Już jutro Życzeniowa Masa Krytyczna przejedzie ulicami Krakowa. Razem wybraliśmy trasę przejazdu. W głosowaniu, w którym wzięło udział 128 osób zwyciężyła trasa niebieska – dostała 74 głosy.

zyczeniowa_masa_krytyczna_wyniki_glosowania_wykres_kolowyOznacza to, że przejedziemy nie tylko przez ATW – dokładnie Aleję Słowackiego – ale także ulubionym masowym tunelem pod KCK. Potem Rondo Mogilskie – pieszczotliwie zwane przez niektórych „kraterem”. Następnie ulicą Mogilską, której oblicze, miejmy nadzieję, wkrótce zostanie odmienione.

To właśnie teraz, na początku 2013 roku, ważą się losy, a wkrótce zapadną rozstrzygnięcia związane z ulicą Mogilską. Może stać się ona Aleją Mogilską z uspokojonym ruchem samochodowym, zielenią, punktami usługowymi i ścieżką rowerową lub zgodnie z zamysłem władz otoczoną ekranami akustycznymi śródmiejską „bieda autostradą” dzielącą nienaturalnie miasto, powtórką koszmaru z Ruczaju.

Dalej trasa przejazdu wiedzie przez ulice: Cystersów, Grzegórzecką, gdzie tym razem nikt nie będzie usiłował nas wyprzedzać „na gazetę” i dalej do Rynku przez Dietla – Stradomską – Podzamcze – Straszewskiego – Podwale – św. Anny.

Prognozy pogody na piątek mówią o temperaturze w okolicach -7 stopni, ale odczuwalne ma być -12 lub mniej. Z uwagi na dość niską temperaturę nie będziemy robić na Rynku koncertu życzeń ;-) ale zachęcam do podzielenia się pod artykułem Waszymi marzeniami i rowerowymi życzeniami dla siebie, dla innych rowerzystów i dla Krakowa na rok 2013. Wyliczankę zaczął kameleon, który marzy, by z kodeksu drogowego usunąć zapis o obowiązkowym korzystaniu przez rowerzystów z dróg dla rowerów.

Pamiętajcie także o odpowiednim ubiorze: ciepłych rękawiczkach, skarpetach, nakryciu głowy i oczywiście – obowiązkowo! – o oświetleniu. W grudniu świetnie sprawdziła się ciepła herbata w kubkach termicznych. Może warto przywieźć ze sobą gorący napój również na życzeniową mk?

Przypominam, że przed masą kolportowana jest bezpłatnie gazetka krakowskiej masy krytycznej Masówka, do zdobycia są także szprychówki (cegiełki na rozwój masy krytycznej w Krakowie – aktualnie gromadzimy środki na zakup nowego nagłośnienia dla masy, nowe flagi, plakaty i ulotki promujące nasze przejazdy).

Spotykamy się o 18. przy Adasiu na Rynku, by kwadrans później wyruszyć w miasto. Nie zapomnijcie zaprosić rodziny i znajomych!

Do zobaczenia :)

  • Zuzanna

    Skoro zyczeniowa to:
    Zycze wam szerokiej i bezpiecznej drogi rowerowej, serdecznych wspoldzielacych drogi, Aleji Mogilskiej i bezproblemowej wspolpracy z miastem KRK.