Już w piątek… Masa krytyczna!

Już w piątek… Masa krytyczna!

Zima i niskie temperatury już na dobre zagościły w grodzie Kraka ale Masa jedzie niezależnie od pogody! Jak co miesiąc będziemy mieli okazję spędzić czas w dobrym towarzystwie, dzielić się radością, jaka wiąże się z jazdą na rowerze, ale również pokazać władzom jak ważne jest wcielanie w życie działań sprzyjających zrównoważonemu transportowi w mieście.

Budowanie odpowiedniej, promującej ekologiczne środki transportu infrastruktury staje się tym bardziej naglące w obliczu problemu smogu, który wisi nad naszym miastem przez 2/3 roku. Podczas Grudniowej Masy będzie możliwość podpisania petycji do władz o podjęcie zdecydowanych działań na rzecz poprawy jakości krakowskiego powietrza, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.

Przypomnijmy:

 • spotykamy się 28 XII o godz. 18:00 pod pomnikiem Adama Mickiewicz na krakowskim Rynku Głównym
 • przystrajamy rowery w motywy świąteczne (bombki, gałązki choinek, stroiki itp.)
 • ubieramy się ciepło
 • dbamy o odpowiednie oświetlenie naszego roweru
 • zapraszamy rodzinę i znajomych
W szybkim głosowaniu na trasę grudniowej Masy wybraliście trasę fioletową. W tym miesiącu pokręcimy się (dosłownie) po mieście przemierzając 11km: Rynek Główny – Św. Anny – Podwale – Piłsudskiego – Al. Krasińskiego – Most Dębnicki – J. Dietla – Starowiślna – Zabłocie – G. Herlinga-Grudzińskiego – Kotlarska – R.Grzegórzeckie – Kotlarska – Podgórska – Krakowska – Stradomska – Grodzka – Rynek Główny

Jeśli mieszkacie dalej od centrum, skorzystajcie z możliwości dojazdu na Masę z innymi osobami z Waszej dzielnicy: http://kmr.org.pl/masa-krytyczna/zlot-gwiazdzisty/.

Do zobaczenia!

współpraca: Zbigniew Semik

 • Ola Pobiedzińska

  na pewno! nie wiem jak u was pogoda, domyślam się że podobnie, bo na dolnym śląsku regularna wiosna w grudniu!

 • Ania

  Tydzień po końcu świata i trzy dni do końca roku, mamy ostatni piątek miesiąca-czyli czeka nas krytyczna masa rowerowa.
  Zapewne po przejechaniu całej trasy wszyscy będą wymieniać się buziakami bo dziś dzień pocałunków- choć Wikipedia wskazuje że to 6 lipca ale jakie to ma znaczenie skoro za oknami prawie …maj. Więc ściągamy… bombki z choinek i wieszamy na… rowery.