Wybraliście trasę Jesiennej Masy Krytycznej!

Wybraliście trasę Jesiennej Masy Krytycznej!

Głosowanie na trasę Jesiennej Październikowej Krakowskiej Masy Krytycznej zakończone! Pojedynek był zacięty. W głosowaniu wzięło udział 129 osób. Zdecydowały one, że pojedziemy trasą fioletową, która zdobyła 55% głosów.

Propozycja nr 1 – Trasa Fioletowa – Zakamarki Dębnik, Bronowice, Krowodrza

Z Rynku przejedziemy pod Jubilat, w tym nieprzyjaznym nie tylko dla rowerzystów ale także dla pieszych miejscu (Przejście wróć!) skręcimy choć raz bez obawy o swoje życie „na raz” w lewo na Most Dębnicki. Ulicami Monte-Cassino i Zielińskiego dojedziemy do Mostu zwierzynieckiego i ponownie przekroczymy Wisłę, by wjechać na Salwator. Przetniemy Senatorską, na której nie możemy od roku doprosić się kontrapasa! Objedziemy Błonia i arteriami Armii Krajowej – zaliczymy punkt teleportacyjny przed Rondem Ofiar Katynia – i Opolską skierujemy się w stronę ul. Władysława Łokietka. Stamtąd prosto do najświeższej rowerowej kompromitacji ZIKiT – ulicy Śląskiej – przykładu skrajnej ignorancji urzędników, którzy za nic mając przesłane uwagi KMR nt projektu zrobili „po swojemu”. Wyszło przaśnie i drogo, a do tego niebezpiecznie. Już w piątek będzie okazja zobaczyć to „cudo” na własne oczy!!

Zapraszam wszystkich do dołączenia do wydarzenia Jesienna Masa Krytyczna na FB.

Do zobaczenia w piątek o 18., przy Adasiu!

 

  • Co prawda w ostatnich miesiącach były już krowoderskie rejony, ale można znowu :)

  • Kamil B

    Planowałem się dołączyć na trasie, w okolicach Witosa, ale w takiej sytuacji na Krowodrzę to mi się nie uda niestety dostać na masę. Na następną chyba już dopiero w marcu, a od ŚC nie miałem okazji :(