Zaproszenie na Wrześniową Krakowską Masę 500

Zaproszenie na Wrześniową Krakowską Masę 500

W ostatni piątek września Stowarzyszenie „Kraków Miastem Rowerów” zaprasza na nową, jeszcze lepszą i fajniejszą Masę 500.
Dlaczego lepszą? Bo większą. Im więcej z nas wsiada na rowery, tym lepiej:
dla rowerzystów (bo bezpieczniej), dla miasta (bo ciszej, mniej zanieczyszczeń i więcej wolnej przestrzeni), a nawet dla kierowców (bo mniejsze korki). Od jazdy na rowerze fajniejsza jest tylko jazda w dobrym towarzystwie, tymczasem według naszych ostrożnych szacunków liczba uczestników wrześniowej masy może po raz pierwszy przekroczyć 500 osób. Zaproś znajomych na stronie imprezy na Facebooku.

Dlaczego to tak ważne by na masie było nas jak najwięcej? W trakcie codziennych bojów z ZIKiTem o kolejny kontrapas, stojak czy przejazd dla rowerów wciąż musimy walczyć z argumentem „po co ładować w to wszystko pieniądze, skoro rowerzystów jest tak niewielu?”. Zza urzędniczego biurka nie widać ogromnego wzrostu ruchu rowerowego, jaki notujemy od 2-3 lat. Nie da się więc ukryć, że z punktu widzenia władz miasta inwestycje w infrastrukturę rowerową – delikatnie mówiąc – nie są priorytetem. Od kilku lat „zrównoważony transport po krakowsku” oznacza, że dla niezmotoryzowanych środki znajdą się wtedy gdy coś zostanie z rozdętych wydatków na nowe drogi, stadiony i halę widowiskowo-sportową. A że ostatnio niewiele zostaje… W latach 2011-2012 tylko dzięki interwencji grupy radnych udało się zapisać w budżecie pewne środki na infrastrukturę rowerową, ale nawet te pieniądze nie zostały i nie zostaną wydane. Wierzymy, że zmieni się to gdy wreszcie Prezydent i jego urzędnicy zobaczą ilu nas jest.

Jak co roku wczesną jesienią rozpoczyna się dyskusja nad projektem budżetu na kolejny rok. Jeśli jest taki moment, w którym powinniśmy się zmobilizować i przypomnieć o naszej obecności, to jest to właśnie ta chwila. Uwierz – Twój głos, głos każdego i każdej z nas ma znaczenie! I właśnie z tego powodu tak ważne jest by na wrześniowej masie było nas jak najwięcej.

Z listą naszych postulatów budżetowych na kolejny rok możesz zapoznać się tutaj.
Jeśli popierasz choć część z nich i chcesz by Kraków stał się „miastem rowerów”, wsiadaj na rower, zabierz matkę, żonę i kochankę i spotkajmy się wszyscy na Wrześniowej Krakowskiej Masie 500.

Wraz z partnerem wrześniowej masy, siecią klubów Fitness Platinium przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników specjalne upominki. W celu uzyskania szczegółowych informacji zaglądaj tu.

Kameleon - gad z grupy jaszczurek, słynący ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów ciała (żródło: Wikipedia). Występuje w zielonym.

 • Zabieramy światełka, coby ładnie się prezentować w ciemnościach…

  • rbk

   Będę! Podwójny system oświetlenia przygotowany :)

   • deltar

    O tak. Masa powinna być nocna, a nie ciemna :D