Projekt: Nowa Krupnicza – wpadnij na podwieczorek w sercu miasta

Projekt: Nowa Krupnicza – wpadnij na podwieczorek w sercu miasta

W sobotę 22 września w samym centrum Krakowa miejsce zaparkowanych samochodów zajmą kawiarniane stoliki, plac zabaw dla dzieci i zieleń. Ulica Krupnicza zmieni swoje oblicze i stanie się miejscem przyjaznym ludziom.

Projekt: Nowa Krupnicza powstał całkowicie oddolnie i łączy ludzi, którym zależy na zmianie miejsca, w którym mieszkają, pracują lub po prostu bywają, poruszając się po mieście. O tym, jak wiele jest do zrobienia wie każdy, kto choć raz przeciskał się pomiędzy ciasno zaparkowanymi samochodami lub próbował przejechać ulicą Krupniczą na rowerze. Celem Projektu jest zmiana charakteru ulicy i wyznaczenia strefy zamieszkania na odcinku od Teatru Bagatela do skrzyżowania z ulicą Loretańską.

W teorii, strefa zamieszkania pozwala pieszym poruszać się całą szerokością jezdni. W praktyce, może zupełnie odmienić oblicze danego miejsca. Uwolnienie ulicy od parkujących samochodów daje możliwość wystawiania ogródków kawiarnianych, swobodnego poruszania się i korzystania z zabytkowej przestrzeni w samym centrum Krakowa. Właśnie taką ulicę Krupniczą będzie można zobaczyć w sobotę 22 września.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Projekcie. Wystarczy tego dnia przyjść i spędzić trochę czasu na odnowionej ulicy Krupniczej. Od godziny 10:00 do 14:00 w Bunkrze Sztuki odbędą się otwarte konsultacje społeczne w formie warsztatu, poświęcone nowej wizji ulicy Krupniczej i ulic sąsiadujących. Wsparciem merytorycznym warsztatu będą dane z ankiety. Zapraszam Cię do wypełnienia kwestionariusza.

Od godziny 14:00 najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, organizowanych bezpośrednio na ulicy, a o godzinie 16:00 rozpocznie się Podwieczorek na Krupniczej. Wystarczy przynieść stół, krzesła i coś do jedzenia. Stoliki zostaną połączone w jeden wielki stół na środku ulicy, przy którym będziemy mogli wspólnie świętować zmiany, jakie zachodzą w tej części miasta.

Pozostałe wydarzenia i atrakcje poznamy już niedługo. Informacja o nich pojawi się na portalu I Bike Kraków. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w organizację tego wyjątkowego dnia. Jeśli puszczacie bańki mydlane, chcecie dać koncert dla mieszkańców Krakowa lub macie inny pomysł na uświetnienie Nowej Krupniczej, napiszcie maila na adres nowakrupnicza@gmail.com.

Na portalu Facebook znajdziecie stronę Projektu, zwierającą więcej informacji oraz wydarzenie Podwieczorek na Krupniczej.

Opowiadam o rowerach w mieście na blogu Statek Kosmiczny.

  • VAT

    Wpadnę na pewno :)

  • Nipsu

    Na razie to tylko jedna ulica, ale zawsze krok na przód. W ten oto sposób zabawki tych, co to mają benzynę w żyłach, wyfruną z następnej ulicy w centrum. Cieszy ten fakt :)

  • rbk

    Kiedy wreszcie będzie sobota!? Na Krupniczej stanęły obiecująco wyglądające znaki, niestety z całą litanią „nie dotyczy”. Zobaczymy, czy to zostanie tak na stałe, czy zniknie po 22 września.