Sierpniowa Letnia Masa Krytyczna

Sierpniowa Letnia Masa Krytyczna

Już w ten piątek comiesięczne spotkanie rowerzystów, czyli Masa Krytyczna!

Uwaga – Sierpniowa Masa jest Letnia, więc wszyscy zabierają ze sobą okulary przeciwsłoneczne i czapkę z daszkiem! :) Tym samym wyrazimy też sprzeciw wobec planów zmiany w prawie o zgromadzeniach publicznych, według których taki strój mógłby być przyczyną rozwiązania zgromadzenia!

W internetowym głosowaniu wybraliście trasę wiodącą przez Mistrzejowice – północne osiedle Krakowa rzadko odwiedzane przez Masę Krytyczną.

Masa zakończy się przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Gościem Masy będzie Dyrekcja Muzeum – pan Wicedyrektor Marek Świca pojedzie razem z nami, natomiast na mecie naszego przejazdu spotkamy się z panią Dyrektor Zofią Gołubiew. Wszyscy uczestnicy zaproszeni są do oglądnięcia Galerii Sztuki Polskiej XX wieku. Muzeum przygotowało też drobne upominki na rowery :) Zachęcamy też do przycupnięcia na rozłożonych przed Muzeum leżakach i ławkach i spotkania się w masowym gronie :)

Zachęcamy do przyjechania na masę w grupie! Zlot Gwiaździsty to możliwość dojazdu ze swojej dzielnicy na Rynek w doborowym towarzystwie masowiczów :)

Zaproście znajomych na facebooku :)

Krakus i nowohucianin od urodzenia. Student Akademii Górniczo-Hutniczej, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego. W 2008 roku podczas trzydniowych odwiedzin w Warszawie po raz pierwszy uczestniczył w Masie Krytycznej (akurat powstańczej). Po powrocie do Krakowa odnalazł krakowską masę i na trwale wkręcił się w działania Krakowskiej Masy Krytycznej i Inicjatywy Kraków Miastem Rowerów. Obecny przy tworzeniu Stowarzyszenia KMR od początku zajmując się wszystkim, co pisane, lądując w końcu na stanowisku sekretarza zarządu.

 • A ile km ma trasa?

  • Jakub Stępak

   Nie liczyłem dokładnie, ale ok 16-17km

 • Kierowcy będą dla nas bardzo mili jak po 18 wjedziemy na aleje :D

  • Jakub Stępak

   Cóż, bywa ;) Aleje to pikuś w porównaniu do tej przejażdżki przez 29. Listopada. Ale za to przepustowość jak wzrośnie!