Zapraszamy na Sierpniową Letnią Masę Krytyczną!

Zapraszamy na Sierpniową Letnią Masę Krytyczną!

W ostatni wakacyjny piątek tradycyjnie spotkamy się pod Pomnikiem Adama Mickiewicza na krakowskim Rynku :) Tym razem masę zakończymy jednak pod Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie!

Jak tam dojedziemy? To tradycyjnie zależy od Was! Przygotowaliśmy dwie propozycje tras do dzielnic, w których masa gości bardzo rzadko: Prądnik Czerwony oraz Mistrzejowice.

Głosowanie trwa do północy z niedzieli na poniedziałek tutaj.

Jedziemy do północnych osiedli – praktycznie nieskomunikowanych rowerowo ze Śródmieściem. Jeszcze przed pracami nad tegorocznym budżetem Miasta zwracamy uwagę, że duża część krakowian nie może bezpiecznie dotrzeć do Centrum na rowerze (patrz: Społeczny Raport nt. polityki rowerowej Krakowa). Przypominamy o niepokojących planach przebudowy al. 29 Listopada oraz ulicy Mogilskiej. Jednocześnie z niepokojem patrzymy na projekt zmiany w prawie o zgromadzeniach, który uderzy również w masy krytyczne.

Zachęcamy do przyjechania na masę w grupie! Zlot Gwiaździsty to możliwość dojazdu ze swojej dzielnicy na Rynek w doborowym towarzystwie masowiczów :)

Zaproście znajomych na facebooku :)

I na koniec notka dla rowerzystów, którą przesłało Muzeum Narodowe:

Muzeum Narodowe w Krakowie nie tylko gromadzi prace o tematyce rowerowej (m.in. cykl grafik Mieczysława Wejmana, obrazy Włodzimierza Pawlaka czy Alfonsa Karpińskiego, ryciny Yvana Lafontaine’a, Klausa Beilsteina, Shu Takanashiego), ale też jest miejscem otwartym i przyjaznym wszystkim wielbicielom rowerów. Niedawno zastąpiliśmy stare, niefunkcjonalne stojaki, które pojawiły się przed niektórymi naszymi Oddziałami jeszcze w poprzednim stuleciu, nowymi, lśniącymi, a przede wszystkim bardziej bezpiecznymi. Będziecie mogli zostawić swoje rowery przed naszymi Oddziałami (Dom Jana Matejki, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Gmach Główny, Dom Józefa Mehoffera) i ze spokojną głową oglądać wystawy czy brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach. Niepowtarzalną okazją do przekonania się o tym, jak bardzo MNK kocha rowery, będzie sierpniowa masa krytyczna. W piątek, 31 sierpnia, wielki przejazd zakończy się na placu przed Gmachem Głównym. Dla uczestników przewidzieliśmy m.in. oprowadzanie po Galerii Sztuki Polskiej XX wieku oraz małe, kolorowe ozdoby na rowery. Przypnijcie się do Mehoffera, Ciołka i Witkacego już dziś!

Krakus i nowohucianin od urodzenia. Student Akademii Górniczo-Hutniczej, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego. W 2008 roku podczas trzydniowych odwiedzin w Warszawie po raz pierwszy uczestniczył w Masie Krytycznej (akurat powstańczej). Po powrocie do Krakowa odnalazł krakowską masę i na trwale wkręcił się w działania Krakowskiej Masy Krytycznej i Inicjatywy Kraków Miastem Rowerów. Obecny przy tworzeniu Stowarzyszenia KMR od początku zajmując się wszystkim, co pisane, lądując w końcu na stanowisku sekretarza zarządu.