Literacka Masa Krytyczna już DZISIAJ!

Literacka Masa Krytyczna już DZISIAJ!

Znamy wyniki głosowania na trasę – wygrała trasa zielona śladem polskich pisarzy (79.1% głosów). Zapraszamy wszystkich rowerzystów już w najbliższy piątek (27.07) o 18:00 pod pomnik A. Mickiewicza na Rynku.

Przypominamy o Zlocie gwiaździstym. Możecie pod pomnik pojechać ze swojej dzielnicy/osiedla w sympatycznym towarzystwie: patrz tutaj

Miejsca i Godziny Zbiórek
Bieżanów – 17:00 ul.Aleksandry 11, na parkingu pod sklepem Alf
Borek Fałęcki – 17:15 ul.Jagodowa 11 – obok sklepu >CEZAR<
Kurdwanów – 17:00 Park osiedlowy na Kurdwanowie obok sklepu Awiteks i Planeta, pod szlabanem
Nowa Huta – 17:00 Plac Centralny, na rogu z kwiaciarnią Halina. NIE STOIMY NA ŚCIEŻCE!
Ruczaj – 17:25 ul. Grota-Roweckiego/Rostworowskiego, od strony Kauflandu i Zakrzówka

Osoby lubiące przebierać się na masach zachęcamy do szykowania strojów – w tym miesiącu przebieramy się za ulubione postacie literackie. Niestety nie będzie konkursu ale warto ubarwić przejazd.

Dodatkowo zachęcamy do zabrania ze sobą ulubionej książki lub tej którą właśnie czytacie. Po masie będzie można podjechać nad Wisłę i na bulwarach poczytać ją swojemu ukochanemu rumakowi. ;)

Osoby jadące wolniej prosimy o zajęcie miejsca z przodu kolumny, ponieważ tam jedziemy ze stałą, niedużą prędkością. Wszystkie informacje nt. masy krytycznej znajdziecie pod adresem masa.ibikekrk.com oraz na na facebooku (zapraszajcie znajomych!).

Projekt szprychówki: © Dominik Przygodzki, podkład mapy: OpenStreetMap

 • Hubert

  Fantastycznie udała się ta dzisiejsza masa :) Czy dobrze mi się wydaje, że znów jest rekord masy lipcowej?

  • raj

   Bardzo fajna masa – w dobrym starym stylu :). Ciekawa trasa (ostatnio bywało z tym krucho, trasy były dosyć powtarzalne, a tu udało się wymyślić coś nowego), brak konkursów i innych atrakcji wyszedł tylko na dobre, bo nie przyćmił najważniejszej rzeczy czyli przejazdu :), nie zabrakło propagandy przez megafon (dzięki Jarkowi Prasołowi :)), ogólnie – bardzo na plus.

 • Zuzanna

  320 dusz :)

  • Sebastian

   Kiedy mozna spodziewać się zdjęć? :)

   • Zuzanna

    Zdjecia zbieramy na stronie wydarzenia – juz jest kilka albumow
    https://www.facebook.com/events/463618426991093

   • kubaaa

    „Zdjecia zbieramy na stronie wydarzenia”

    Zapytam po raz n-ty:
    To po co ibikekrakow.com ?

    Skasujcie i przenieście wszystko na fejsbuk. Przecież poza fb internet nie istnieje.

   • Zuzanna

    Po to zbieramy na fb bo tam latwiej zebrac wszystkie linki razem i nie trzeba sie martwic o forme. Pozniej powstanie artykul ktory trafi na ibike – wszystko w swoim czasie. Nie robmy z ibike smietniska. Tutaj trafiaja juz gotowe przemyslane wpisy i koncepcje w formie artykulow.

 • Kurcze, jakoś nie widzę zdjęć na tym fanpejdżu :/

 • Zuzanna

  Podobało się Wam na Masie? A może macie jakieś sugestie na przyszłość? Zapraszamy do wypełnienia ankiety, która pomoże nam ulepszyć Krakowską Masę Krytyczną: https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dHp6Zk90andSYVhsdVBURXRmaEpQcUE6MQ