Lipcowa Literacka Masa Krytyczna

Lipcowa Literacka Masa Krytyczna

Nie ma to jak wakacje! Orzeźwiające morze chłodzi stopy na rozgrzanym piasku, wiatr tańczy we włosach podczas górskich wędrówek, przygoda uśmiecha się zza każdego zakrętu… Tylko co zrobić, jeśli los nie był łaskaw wysłać nas na przykład na Karaiby, wskutek czego zostaliśmy w mieście? Czy jesteśmy skazani na szarą rzeczywistość, a wraz z nią na codzienne przymusowe klejenie się do współwięźniów tramwajowej niedoli w godzinach szczytu? Niekoniecznie!

W lipcu, podobnie jak w poprzednich miesiącach, w ostatni piątek miesiąca o godz. 18 spod pomnika Adama Mickiewicza na Rynku wyruszy Masa Krytyczna – przejazd rowerowy przez miasto; światowe wydarzenie, mające na celu udowodnienie, że jazda rowerem w przestrzeni urbanistycznej jest nie tylko możliwa, ale także niezwykle dla mieszczuchów korzystna: latem orzeźwia, jesienią pozwala uniknąć korków, zimą rozgrzewa, a wiosną stanowi najlepszy sposób na obserwowanie, jak otoczenie nabiera kolorów!

Tematem lipcowej krakowskiej Masy jest książka i literatura piękna, która w połączeniu z bicyklem stanowi dobrany duet miejsko-wakacyjny: pozwala na wyrwanie się na chwilę z sauny wielkiej płyty i spędzenie wolnego czasu na łonie natury za miastem (niech zainspiruje nas w tym kontekście pisarz z Czarnolasu: „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!”) lub w jednym z jeszcze pozostałych w Krakowie parków.

Podczas Lipcowej Masy Krytycznej pojedziemy również aby zaprotestować przeciwko zmianom w ustawie o zgromadzeniach, która może uderzyć w naszą wolność.

Zapraszamy do naszego wydarzenia na facebooku, a od jutra – także do głosowania na trasę.

 

 

 

 

Masa Krytyczna

godzina 18:oo w ostatni piątek miesiąca (27.07.2012) pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym

Zlot gwiaździsty – jak dostać się na masę w doborowym towarzystwie

Miejsca i Godziny Zbiórek
Bieżanów – 17:00 ul.Aleksandry 11, na parkingu pod sklepem Alf
Borek Fałęcki – 17:15 ul.Jagodowa 11 – obok sklepu >CEZAR<
Kurdwanów – 17:00 Park osiedlowy na Kurdwanowie obok sklepu Awiteks i Planeta, pod szlabanem
Nowa Huta – 17:00 Plac Centralny, na rogu z kwiaciarnią Halina. NIE STOIMY NA ŚCIEŻCE!
Ruczaj – 17:25 ul. Grota-Roweckiego/Rostworowskiego, od strony Kauflandu i Zakrzówka

Dokładne informacje o zlocie gwiaździstym znajdziesz tutaj
Mapka

projekt szprychówki: © Dominik Przygodzki; zdjęcie: © By kitch

 

  • Kamil B

    Tym razem niestety nie będę miał okazji dołączyć się do zlotu gwiaździstego, jak miesiąc temu, gdy byłem tym trzecim ;)

  • Rower i literatura, tak! Ostatnio zacząłem się tym dwóm rzeczom przyglądać na blogu dokładniej: http://wolnyrower.blogspot.com/search/label/ksi%C4%85%C5%BCki

    A co do protestu przeciw zmianom w ustawie o zgromadzeniach, nie możecie tej myśli troszkę rozwinąć? Przydałby się chociaż link do miejsca, gdzie szukać więcej informacji o tym.
    Tak dla niezorientowanych ;)