Jest lipiec, a ludzie dalej palą w piecach!

Jest lipiec, a ludzie dalej palą w piecach!

Temperatury spadły poniżej 35 C, ludzie masowo palą w kotłowniach, przecież to niemożliwe żeby to jednak samochody odpowiadały za zanieczyszczenie powietrza w Krakowie! Noce mamy wyjątkowo zimne, węgiel coraz droższy, więc ludzie palą szmatami i plastikowymi butelkami. Efekty widać od razu!

Jakość powietrza w najbliższych kilkudziesięciu godzinach będzie zła. Dotyczy to przede wszystkim północnej części Małopolski, w tym Krakowa i Tarnowa. Nie należy przebywać na otwartym powietrzu zbyt długo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych oraz chorych na astmę, choroby alergiczne skóry, oczu i choroby krążenia.

To nie archiwalna prognoza z zimy, ale z dnia 05.07.2012!
Jak długo będziemy wierzyć kłamstwom urzędników, że transport samochodowy nie jest problemem dla zanieczyszczonego Krakowa?

Od urodzenia w Krakowie. Absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Związany ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, oraz Stowarzyszeniem Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Pierwsza publikacja na ibikekrakow: 17 marca 2010. Zainteresowania: - rowerowe BRD (edukacja, walka z mitami, SEWiK), - ruch pod prąd (animator akcji "Rowerem legalnie pod prąd"), - przewóz dzieci, - edukacja ws zanieczyszczeń, - promocja: Kraków na skróty, Rower mój środek transportu, - przyczepki, rowery cargo, rowerem na zakupy, rower i handel, - rowery w liczbach, statystyki, - zrównoważony transport (budżet), - sprzeciw wobec promowania i obligatoryjności kasków, - zmiana przepisów dla nietrzeźwych rowerzystów, - polityka parkingowa (w tym płatne parkowanie, parkowanie i handel), - transport zbiorowy,

 • marianna majkrowska

  Dopoki ludzie beda glosowac na sprawdzonych klamcow

  • paw

   Smog powoduje NIECKA. Na nieckę nie ma rady. Niecki to do siebie mają, że ciągle produkują smog. Zapytajcie prezydenta co jest przyczyną smogu latem…

   • zuzanna

    Lyon tez jest polozony w niecce, a jednak nie ma tego problemu :]
    Czyzby to dlatego ze zainwestowano w drogi rowerowe i najwiekszy w Europie system rowerow miejskich, ktory jest uzywalny?
    Jak sie nie chce to sie zawsze znajdzie wymowke. A nieckowatosc Krakowa tym bardziej powinieno zmobilizyowac miasto aby ograniczalo ruch samochodow w miescie.
    To jest argument aby bardziej sie starac a nie nic nie robic.

 • zibi22

  Ludzie palą w piecach ponieważ grzeją ciepłą wodę. Jest to najtańszy sposób na zagrzanie wody w domku jednorodzinnym. O ile ktoś pali drzewem to nie jest tak źle. ale większość pali właśnie śmieciami. Polecam wybranie się na wieś w sobotę o godzinie 19-20.

  • Hubert

   Teraz to normalnie nie wiem co powiedzieć – pogoda jest taka, że woda postawiona w naczyniu sama się nagrzewa do 40 stopni, ale „nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne”. Gratuluję dyscypliny intelektualnej!

   • zibi22

    Tak i owszem, ale ludzie chcą mieć wodę pod prysznicem. Nie mówiłbym tego gdybym nie znał problemu z autopsji. Mieszkam pod Krakowem i tak robią wszyscy moi sąsiedzi i ja. Ja używam drewna oni śmieci.

   • Adam Łaczek

    Przecież ciepłą wodę potrzebujesz non stop, cały dzień w piecu palą? Do podgrzania kilkudziesięciu litrów wody?

   • pg

    to ile tych śmieci dziennie się produkuje ze starcza na zagrzanie wody? Czy aby nie jedziecie na stereotypach? :P

 • zuzanna

  to pewnie dlatego w Krakowie jest tak goraco ;)

 • Trzeba o tym pisać, mówić, uświadamiać. Trzeba ludziom powiedzieć jak się sprawy mają, że powietrze w Krakowie jest zasyfione cały rok, a nie tylko w zimie.

  Trzeba siać, siać, siać te informacje!