reCYCLING: odpicuj swój rower przed wakacjami

reCYCLING: odpicuj swój rower przed wakacjami

Co powstanie z połączenia sztuki i roweru? O tym będzie można się przekonać już w najbliższą sobotę na własnym jednośladzie. O godzinie 12:00 w MOCAK rusza akcja reCYCLING czyli wspólne malowanie rowerów.

Podejrzewam, że dla każdego rowerzysty jego pojazd jest najpiękniejszy na świecie. Jeśli jednak uważasz, że można coś w nim poprawić i sprawić, by prezentował się jeszcze lepiej, to zapraszamy w sobotę pod siedzibę MOCAKu. Tam przez kilka godzin będzie można twórczo przemalować swój rower, odwzorować na nim szablony przygotowane specjalnie na tę okazję przez artystów lub stworzyć własną, unikalną grafikę.

Wydarzeniu będą towarzyszyć prezentacje na temat zanieczyszczenia powietrza w Krakowie oraz roli, jaką pełni rower w kulturze i ogólnej estetyce miasta. To wszystko odbywać się będzie w rytm dobrej muzyki oraz przy pysznym, ekologicznym jedzeniu.

Impreza została przygotowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie i towarzyszy międzynarodowej wystawie „Sport w sztuce”, którą będzie można oglądać w MOCAKu do końca września. Partnerami wydarzenia są stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów oraz portal I Bike Kraków.

Czas: sobota, 30 czerwca 2012, godz. 12.00 – 17:00

Miejsce: MOCAK, ul. Lipowa 4

Więcej informacji: mocak.pl, wydarzenie na Facebooku

Opowiadam o rowerach w mieście na blogu Statek Kosmiczny.