Debata „Rowerem do pracy i szkoły”

Debata „Rowerem do pracy i szkoły”

31 maja o godzinie 18 w Gazeta Cafe na ul. Brackiej 14 odbędzie się debata pod hasłem „Rowerem do pracy i szkoły”.

Rower to najlepszy sposób na codzienne dojazdy do pracy i szkoły. Zaproszeni goście pomogą Wam obalić wiele stereotypów na ten temat, poznacie sztuczki ułatwiające poruszanie się rowerem po mieście. Porozmawiamy też o tym jak pracodawca, lub szkoła powinna ułatwiać dojazd rowerem. Podyskutujemy też o tym jak promować codziennie dojazdy do pracy, lub szkoły.

Nasi eksperci:
Małgorzata Radkiewicz – facebookowa “Rowerzystka Miejska” opowie jak idealnie połączyć rower z dowolnym elementem kobiecej garderoby. Dress code na rowerze przestanie być dla Ciebie wyzwaniem.
Łukasz Słoniowski – były radny miejski, kandydat do Sejmu w wyborach z 2011 roku – opowie o swoich doświadczeniach z codziennych, kilkuletnich dojazdów do pracy połączonych z odwożeniem synka do przedszkola w rowerowym foteliku. Bo dziecko nie oznacza kilkuletniego wyroku skazującego na samochód.
Marcin Wójcik – Do pracy codziennie dowozisz kilka kilogramów dokumentacji, oraz laptopa? A może wozisz jakiś jakiś specjalistyczny sprzęt? Marcin, który laptopa i materiały potrzebne w pracy wozi w sakwie, od roku posiada bakfietsa, czyli odmianę roweru cargo, z pewnością odpowie na większość Twoich pytań i wymówek.
Jacek Ziebura – ekspert od przyczepek rowerowych do przewozu dzieci i fotelików rowerowych.
Jerzy Woźniakiewicz – radny miejski, opowie kto w urzędzie jeździ na rowerze i co zrobić by więcej urzędników przesiadło się na bicykle.
dr inż. Andrzej Szarata – adiunkt na PK, opowie jak Politechnikę Krakowską masowo obsiano stojakami rowerowymi i czy przyniosło to wysyp rowerowych studentów. Doświadczenia Politechniki można wykorzystać także na Twojej uczelni, czy szkole.

Debata na facebooku.

Debata „Rowerem do pracy i szkoły” to wydarzenie towarzyszące krakowskiego Święta Cyklicznego – Plac Szczepański 03.06.2012 godz. 12:00, a od 13:30 finał w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży na ul. Wietora 15.

Od urodzenia w Krakowie. Absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Związany ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, oraz Stowarzyszeniem Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Pierwsza publikacja na ibikekrakow: 17 marca 2010. Zainteresowania: - rowerowe BRD (edukacja, walka z mitami, SEWiK), - ruch pod prąd (animator akcji "Rowerem legalnie pod prąd"), - przewóz dzieci, - edukacja ws zanieczyszczeń, - promocja: Kraków na skróty, Rower mój środek transportu, - przyczepki, rowery cargo, rowerem na zakupy, rower i handel, - rowery w liczbach, statystyki, - zrównoważony transport (budżet), - sprzeciw wobec promowania i obligatoryjności kasków, - zmiana przepisów dla nietrzeźwych rowerzystów, - polityka parkingowa (w tym płatne parkowanie, parkowanie i handel), - transport zbiorowy,

  • climbus

    Przydała by się jakaś transmisja np w Spotkaniach G+.