Nowohucka Masa Krytyczna już w ten piątek!

Nowohucka Masa Krytyczna już w ten piątek!

Znamy wyniki głosowania na trasę – wygrały Bieńczyce. Zapraszamy wszystkich rowerzystów już w najbliższy piątek o 18:00 pod pomnik A. Mickiewicza na Rynku. Pokażmy, że Nowa Huta staje się coraz bardziej rowerową dzielnicą i należy jej się przyzwoita infrastruktura.

Dlaczego majowa masa jest tak wyjątkowa i warto na nią przyjechać? Chociażby dlatego, że jest:

1. Największa. Tradycyjnie majowa masa należy do najliczniejszych w ciągu roku. W tym miesiącu spodziewamy się prawie 400-stu uczestników! Dla osób zaangażowanych w masę to także próba generalna przed Wielkim Przejazdem Rowerowym 3. czerwca, na którym bijemy rekord frekwencji – będzie około 2 tys. osób!

2. Najdłuższa. Tym razem zawieszamy konkursy, wizyty gości i oczekiwanie na spóźnialskich. Ruszamy w trasę, by cieszyć się przejazdem po pięknej i zielonej Nowej Hucie. Dlatego prosimy o punktualne przybycie, bądź dołączenie do nas w trakcie przejazdu.

3. Do największej dzielnicy. Nowa Huta to 1/3 Krakowa, a wciąż pozostaje niezrośnięta z resztą miasta. Chcemy zaprotestować przeciwko budowie kolejnego ścieku komunikacyjnego w ul. Mogilskiej i przypomnieć o potrzebie rowerowego połączenia Huty!

4. Najstarsza. To właśnie w maju, 7 lat temu rozpoczęła się historia Krakowskiej Masy Krytycznej. Tylko dzięki spontanicznemu zaangażowaniu masowiczów zajechaliśmy tak daleko. Z okazji urodzin na masie dostępne będą legendarne naklejki Kraków Miastem Rowerów!

Osoby jadące wolniej prosimy o zajęcie miejsca z przodu kolumny, ponieważ tam jedziemy ze stałą, niedużą prędkością. Wszystkie informacje nt. masy krytycznej znajdziecie pod adresem masa.ibikekrk.com oraz na na facebooku (zapraszajcie znajomych!). Podobnie jak w kwietniu istnieje możliwość wypożyczenia roweru po promocyjnej cenie (7 zł za całą masę) w rent-a-bike przy św. Anny 4.

Projekt szprychówki: © Dominik Przygodzki, podkład mapy: OpenStreetMap

 • Mavors

  Bijemy rekord!

 • Pingback: Nie, dziękuję, chcę innego miasta | I bike Kraków()

 • rbk

  To już dzisiaj!?

 • Urias

  Ja już chce 18:00 ^^

 • Mavors

  Trzymajcie kciuki za montowanie nowego-mego soundsystemu. :)

 • Kubek

  Dzisiaj najlepszy megasoundsystem mieli chłopaki w srebrzystej furce, ci na samym końcu kolumny. No głośniczki im dawały radę, trzeba przyznać. Tylko kawałek jakiś taki, monotonny, musi jakaś muzyka współczesna albo inna awangarda…

  • rbk

   True. Fajnie, że ludzie podchodzą do tego z poczuciem humoru ;) Policji odwaliło na maxa. To chyba podziękowanie za miłe słowa jakie tutaj o nich czasem padają.

   Kaski włóż! Tyłem naprzód! ]:->

 • Jaccord

  A gdzie można zobaczyć jakieś fotki z tego przejazdu?
  Wogóle jest jakaś aktualna stronka masy? Bo ta która ciągle wyskakuje z googla jest mocno nieaktualna… Chyba że czegoś nie wiem…

 • Urias

  http://www.youtube.com/watch?v=4D8M9iD-Fm4
  http://www.youtube.com/watch?v=10EAMeKq2cw
  Dwa filmiki znalezione na YT , więcej chyba nie będzie.